Koło teatralne "Maska"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

A teatr jest po to,
żeby wszystko było inne niż dotąd…

                                                      Joanna Kulmowa

Logo koła teatralnego

Opiekun koła Grażyna Kühn

Artykuły

Historia koła

Zakupoholiczki, Modnisie...

Przejdź do - Zakupoholiczki, Modnisie...

Zakupoholiczki, Modnisie...

Uczniowie z koła teatralnego zaprezentowali swoim kolegom trzy scenki z życia codziennego młodzieży : Zakupoholiczki, Modnisie, Nie ma jak zdrowa dieta.
Spektakl miał formę kabaretową. Właściwy dobór tekstów pozwalał na wskazanie istotnych wartości życiowych, poprawnych zachowań i wzorów osobowych.

8 grudnia 2015
Grażyna Kühn

Archeologia uczuć, czyli w poszukiwaniu zaginionych wartości

Przejdź do - Archeologia uczuć, czyli w poszukiwaniu zaginionych wartości

„ Archeologia uczuć…”

W ramach projektu gimnazjalnego uczniowie z koła teatralnego pod opieką p. Grażyny Kühn przygotowali spektakl „ Archeologia uczuć, czyli w poszukiwaniu zaginionych wartości”.
10 czerwca 2014r. przedstawienie zostało pokazane uczniom klas trzecich i nauczycielom. Scenariusz sztuki oparto na twórczości współczesnych poetów. Młodzież oprócz recytacji i odgrywania poszczególnych scenek przygotowała piękną scenografię, wspaniale dobrała muzykę i piosenki. Teksty wykorzystane w sztuce poruszały problemy człowieka XX wieku, skłaniały do przemyśleń na temat natury ludzkiej, a dla niektórych uczniów staną się być może inspiracją do dalszych działań.

8 grudnia 2015
Grażyna Kühn

Rok Juliana Tuwima

Przejdź do - Rok Juliana Tuwima

Rok Juliana Tuwima

W bibliotece odbyło się podsumowanie obchodów roku Juliana Tuwima. Młodzież z koła teatralnego przybliżyła uczniom z klas I-III SP sylwetkę poety i jego twórczość. W ich teatralnym wykonaniu dzieci zobaczyły: Rzepkę, Murzynka Bambo, Zosię Samosie, Dwóch Michałów, Dyzia Marzyciela i inne utwory. Celem naszych działań było dostarczenie dzieciom radości, śmiechu i dobrej zabawy dla wszystkich uczestników.

8 grudnia 2015
Grażyna Kühn

Spektakl - "Weronika postanawia umrzeć"

Przejdź do - Spektakl - "Weronika postanawia umrzeć"

Sztuka wg książki Paula Coelho „ Weronika postanawia umrzeć” prezentowana była na Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej zdobywając WYRÓŻNIENIE.

8 grudnia 2015

Spektakl - "Pogoda ducha i mądrość"

Przejdź do - Spektakl - "Pogoda ducha i mądrość"

„ Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”

                                                                                                  Wisława Szymborska

W związku z pierwszą rocznicą śmierci Wisławy Szymborskiej koło teatralne przygotowało spektakl „Pogoda ducha i mądrość”. Scenariusz opierał się na wywiadzie. Dzięki temu widz miał wrażenie bezpośredniego kontaktu z poetką. Całość przepleciona była wierszami Szymborskiej, muzyką i śpiewem. Przedstawienie dodatkowo wzbogacone zostało prezentacją – Niektórzy lubią poezję… Rzecz o życiu i twórczości Noblistki.
W przedstawieniu udział wzięły: Garbaczewska Gabriela, Komoń Aleksandra, Polkowska Klaudia, Rzewuska Magda, Siestrzewitowska Klaudia, Żurawska Patrycja.
Cel, jaki nam przyświecał, czyli przybliżenie wszystkim uczniom naszego gimnazjum portretu poetki, głębię filozoficzną jej poezji, uwrażliwienie na piękno języka, został osiągnięty.

Było nam bardzo miło, że nasz trud i zaangażowanie docenili nauczyciele i uczniowie.

 

8 grudnia 2015
Grażyna Kühn