Ciekawe artykuły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przerażająca gra nastolatków

Przerażająca gra nastolatków "Niebieski wieloryb" dotarła do Polski! Są pierwsze ofiary! Policja ostrzega rodziców.
22 marca 2017
Czytaj więcej o: Przerażająca gra nastolatków

Punkt konsultacyjny

plakat

13 listopada 2016

Zagrożenia

RODZICU - jedynie twoja świadoma i odpowiedzialna postawa pozwoli zapobiec uzależnieniom i zagrożeniom czyhającym na twoje dziecko.
 
Interesuj się tym co robi Twoje dziecko w Internecie. Jeśli nie pytasz to nie wiesz!
Naucz swoje dziecko, że w Internecie może spotkać się z wieloma zagrożeniami. Ustal bezpieczne zasady korzystania z niego.
Zwracaj uwagę swojemu dziecku, że w Internecie są ludzie, którzy kłamią, oszukują i dlatego właśnie trzeba być bardzo ostrożnym w nawiązywaniu kontaktów.
Poinformuj dziecko, że komputer i Internet mogą również stanowić źródło uzależnienia porównywalne z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych i innych używek.
Ustal z dzieckiem zasady korzystania z komputera i Internetu w taki sposób, aby nie zdominował on życia Twojego dziecka i konsekwentnie je egzekwuj.
Nie obwiniaj dziecka jeśli wydarzy się coś złego. To nie jest sposób na rozwiązanie problemu, dziecko straci odwagę i zaufanie do Ciebie.
Porozmawiaj z dzieckiem o tych prostych zasadach zanim podłączysz komputer do Sieci. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pamiętaj, że na rozmowę nigdy nie jest za późno.
 

- CZ. I

13 listopada 2016