List z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu

Treść listu


Duszek Śmieciuszek
19.09.2017r.Dnia 19.09.2017 r. klasy II a, II i II c wybrały się do Centrum Kultury i Sztuki na przedstawienie pt."Duszek Śmieciuszek". Uczniowie świetnie się bawili i pogłębili wiedzę z zakresu ochrony środowiska

Stypendium i zasiłek szkolny na rok szkolny 2017/2018

Informacje o stypendium szkolnym
Informacje o zasiłku szkolnym


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września (poniedziałek).

8.00 – MSZA ŚWIĘTA w kościele św. Józefa
Po Mszy Św. około godz. 9.00:
- klasy I – sala gimnastyczna
- klasy II – VII Szkoły Podstawowej oraz II – III Gimnazjum spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych pracowniach:
4a – 8 II, 4b – 0 III, 4c - 29 I, 4d - 3 I, 4e - 24 I, 4f - 28 I, 5a – 27 I, 5b – 10 II, 5c – 4 I, 5d – 1 I, 6a – 2 I, 6b – 10 I, 6c – 36 I, 6d – 1 II, 7a - 8 I, 7b - 6 IV, 7c - 3 I, 7 d - 22 II

W dniu 4 września br. rozpoczynają się także zajęcia w oddziale przedszkolnym. Wszelkie informacje na temat funkcjonowania oddziału zostaną przekazane rodzicom na najbliższym zebraniu, które odbędzie się 28 sierpnia 2017 r. o godz. 17.00 (poniedziałek). Serdecznie zapraszamy rodziców zapisanych dzieci do oddziału przedszkolego.

Rada Pedagogiczna - zmiana godziny


Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 30 sierpnia 2017 r. o godz. 10.30.

Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018

Wyprawka

Podręczniki na rok szkolny 2017/2018

Rodzice uczniów klas I - VII kupują tylko podręczniki i ćwiczenia (jeśli są w wykazie) do religii, a pozostałe książki uczniowie dostaną w szkole w ramach dotacji do podręczników.

Podręczniki do religii dla klas I-III
Podręczniki do religii dla klas IV-VI

Wykaz wszystkich podręczników znajduje się w zakładce Dokumenty szkolne.

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

22 czerwca 2017r. (czwartek)
18.00 – MSZA ŚWIĘTA w kościele św. Józefa

23 czerwca 2017r. (piątek)
• 9.00 – klasy 0, I, II SP – spotkanie z wychowawcami w klasach,
• 10.30 – sala gimnastyczna SP – klasy III SP, wyróżnieni uczniowie z klas IV, V (cała klasa V d), VI SP
Pozostali uczniowie – spotkanie z wychowawcami w klasach:
4a – 27 I, 4b – 10 II, 4c - 4 I, 4d - 1 I, 5a – 2 I, 5b – 10 I, 5c – 0 III, 5d – sala SP, 6a – 8 I, 6b – 1 II, 6c – 2 II, 6d – 3 I

VI Rajd Rowerowy Szlakiem Rezerwatów Przyrody
14.06.2017r.

14 czerwca 10 - osobowa drużyna z naszej szkoły wzięła udział w VI Rajdzie Rowerowym Szlakiem Rezerwatów Przyrody organizowanym przez PG nr 2 w Siedlcach. Celem imprezy jest popularyzacja turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Siedlec oraz okolic, poszerzenie wiedzy o najbliższych rezerwatach oraz utrwalanie zasad bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Trasa rajdu wiodła przez Wólkę Wołyniecką, Wólkę Wiśniewską do stawów przy Dworze Mościbrody. Trudy podróży zrekompensował nam piknik w Dworze Mościbrody. Dużo wrażeń dostarczyły uczestnikom zmagania w rowerowym torze przeszkód. Michał Nasiłowski z klasy VI d zajął w nim I miejsce. Gratulujemy.
GALERIA ZDJĘĆ

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY
14.06.2017r.

14 czerwca obchodziliśmy DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY. W przygotowaniach tej uroczystości pomagały uczennice z SU. Pani pedagog Joanna Matlakowska zorganizowała konkurs plastyczny, w którym udział wzięli uczniowie klas 4 i 6. Najładniejsze prace zostały nagrodzone.
I miejsce – Rosińska Zuzanna kl.6c
II miejsce – Szymon Mucha kl.6b
III miejsce – Aleksandra Cabaj

Matematyka na planszy
5.06.2017r.

12 czerwca br. uczniowie klas IIIa i IIIe wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Stowarzyszenie Tutajteraz „Matematyka na planszy”. Wykorzystanie gier jest bardzo dobrą formą rozwoju inteligencji, zdobywania wiedzy, rozwoju zdolności poznawczych oraz rozwoju umiejętności logicznego myślenia. Stosowanie gier planszowych jest świetną, nowoczesną propozycją zajęć. Uczniowie mieli okazję poprzez zabawę pogłębiać i utrwalać zdobytą wiedzę matematyczną.
GALERIA ZDJĘĆ

Festyn rodzinny
10.06.2017r.


GALERIA ZDJĘĆ

Fryzjer w zerówce
5.06.2017r.

5 czerwca szkolną zerówkę odwiedziła pani fryzjerka, mama Fabiana, jednego z uczniów. Pani Kasia zaprezentowała uczestnikom przyrządy, urządzenia i akcesoria niezbędne w zakładzie fryzjerskim. Niespodzianką był pokaz modelowania dziewczęcej i chłopięcej fryzury oraz fantazyjne uczesania warkoczy dziewczynkom. Podczas wizyty gościa wszyscy doskonale się bawili. Dzieci dowiedziały się o pracy fryzjera w salonie, poznały przybory fryzjerskie, przełamywały strach przed peleryną fryzjerską i nożyczkami do strzyżenia.
GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka - Piąta w piątek na piątkę
2.06.2017r.

Czy kiedykolwiek spędziliście w szkole 24 godziny? Nie? Klasa Vb tego dokonała. Co prawda nie był to tylko pobyt w szkole, realizowaliśmy również zadania w mieście. I tak, po lekcjach, czyli o 13.45 wykonaliśmy plakat „Piątka” – odbicie dłoni na brystolu.
14.00 Biblioteka Główliśmy na Uniwersytetu P-H.
16.00 Planetarium – L.O im Prusa
18.00 Sonda uliczna – Jaki był najlepszy Pani/Pana prezent na Dzień Dziecka. Wyniki zanieśliśmy do Katolickiego Radia Podlasie. Powrót do szkoły.
19.00 Zajęcia z JOGI z instruktorką panią Agatą.
20.00 Quiz – Jaka To Melodia?
21.00 Zajęcia sportowe na hali.
23.30 Koncert zespołu KAPITAN JACEK.
00.00 Wręczenie dyplomów.
00.30 Film Shrek w wersji oryginalnej.
Zasłużony odpoczynek – spanko.
08.00 Zakończenie wycieczki.
Myślę, że projekt udał się, czego dowodem są pytania kiedy będzie następne nocowanie w szkole. Pomysłodawczynią projektu był rodzic – pani Beata Maryniak, której serdecznie dziękujemy. Cieszy nas bardzo oryginalność i zaangażowanie rodziców.
Wychowawca klasy Vb – Zuzanna Polak
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Dziecka w zerówce
1.06.2017r.

Dzień Dziecka w szkolnej zerówce był wyjątkowo udany. Mianowicie 1 czerwca br. zawitali do nas goście, piłkarze I ligi „Pogoń” Siedlce. W spotkaniu udział wzięli: zawodnicy – Marcin Burkhardt, Konrad Wrzesiński oraz Grzegorz Tomasiewicz. Na wstępie każdy z piłkarzy powiedział kilka słów o sobie, jednak uczniowie nie mogli doczekać się prawdziwej gry razem z zawodnikami. Życzenie spełniło się. Uczniowie nie skrywali ogromnej radości z przybycia gości. Wierzymy, że od dziś grono kibiców Pogoni Siedlce zostało wzbogacone o kolejne, młode osoby. Kto wie, może niektórzy z nich za kilka lat będą reprezentowali barwy siedleckiego zespołu. Na koniec biało-niebiescy rozdali małym fanom autografy.
GALERIA ZDJĘĆ

998 - Straż Pożarna
31.05.2017r.

31 maja szkolna zerówka wybrała się w odwiedziny do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Dzieci mogły z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka. Dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy mogli poczuć się jak strażacy przymierzając hełm czy wsiadając do wozu strażackiego. Dzieciom najbardziej podobał się pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Po wizycie w straży dzieci przyznały zgodnie, że ten zawód bardzo się im podoba. Nie tylko chłopcy stwierdzili, że w przyszłości chcieliby zostać strażakami.
GALERIA ZDJĘĆ

I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „Strofy dla Mamy”
30.05.2017r.

30 maja br. pod opieką p. Karoliny Kotowskiej, p. Iwony Kierszniewskiej i p. Małgorzaty Klimiuk odbyło się w naszej szkole podsumowanie I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Strofy dla Mamy”. Celem konkursu było przybliżenie wizerunku matki w literaturze, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zainteresowanie uczniów poezją. Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Hanna Wójcik oraz Pani W-ce Dyrektor Anna Kołodziejak. Konkurs rozpoczął występ klasy III e, która wykonała piosenkę o danej tematyce. W konkursie wzięli udział reprezentanci siedleckich szkół podstawowych. Każdy uczestnik mógł zaprezentować jeden dowolny utwór. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: artykulacja, wyrazistość wymowy, tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wszystkim uczniom wręczono nagrody rzeczowe i dyplom, ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza. Komisja Konkursowa w składzie p. Anna Mirońska, p. Barbara Maksymiuk, p. Zofia Kępka oraz p. Krzysztof Tomaszewski postanowiła nagrodzić następujące dzieci:
I miejsce – Karolina Krasnodębska SP 5, Kacper Rudziński SP 6
II miejsce – Zofia Sarnowska SSP, Antoni Lipiński KZE
III miejsce – Kaja Syczewska SP 10
Wyróżnienia: Julia Wysocka SP 9, Gabrysia Bareja SP 7
Gratulujemy wszystkim młodym artystom oraz dziękujemy nauczycielom za tak wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, do czego już teraz serdecznie zachęcamy.
GALERIA ZDJĘĆ

XXV Jubileuszowy Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich
28.05.2017r.

Uczennice klas VI – Maja Karczewska i Kalina Salamończyk z panią Hanną Miszczak od 26 do 28 maja reprezentowały naszą Dziewiątkę na XXV Jubileuszowym Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Puławach.
Spotkanie Braci Sienkiewiczowskiej rozpoczęło się uroczystym przemarszem ulicami miasta uwieńczonym pamiątkową fotografią. Następnie miała miejsce uroczysta gala, na której była okazja do spotkania z aktorką Magdaleną Zawadzką, reżyserem Jerzym Hoffmanem i prawnuczką naszego patrona – Anną Dziewanowską. Drugiego dnia zlotowiczów odwiedził także wnuk Henryka – Juliusz Sienkiewicz.
Uczestnictwo w zlocie to możliwość zawarcia nowych znajomości, czas na ciekawe rozmowy, wymianę doświadczeń i poglądów oraz na poznanie różnych zakątków naszej ojczyzny. Również w tym roku udało się zobaczyć urokliwe miejsca - oczywiście Puławy i osadę pałacową Czartoryskich, a ponadto Kazimierz Dolny, Okrzeję i Wolę Okrzejską. W rodzinnych stronach patrona zlotowicze odwiedzili miejsca z nim związane: Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, cmentarz w Okrzei, gdzie znajduje się pomnik Matka i Syn, Kopiec Sienkiewicza. Po zwiedzaniu na terenie muzeum odbył się piknik pod hasłem Rajce z Sienkiewiczem. Była okazja, by uczestniczyć w zajęciach integracyjnych, warsztatach artystycznych, pokazach Bractwa Rycerskiego, plenerowym programie kulturalnym i degustacjach kulinarnych.
Takie spotkania to dla młodych ludzi wspaniałe lekcje historii, kultury i patriotyzmu!
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Rodziny w klasie 1 d
26.05.2017r.

Dnia 26 maja, z okazji Dnia Rodziny mali artyści z klasy 1d zaprezentowali występ przed zgromadzonymi gośćmi. Zadeklamowane wierszyki i wyśpiewane z serca piosenki wywołały u rodziców wzruszenie. Zrobiony z miłością i ujmującą prostotą kwiatek oraz szczery uścisk ukochanej mamy był wyrazem głębokiej miłości i podziękowania.
Dla naszych dzieci przedstawienie artystyczne było znakomitą okazją, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony oraz pochwalić się swoim talentem plastycznym, muzycznym i recytatorskim.
Te krótkie chwile z pewnością na długo pozostaną w pamięci, zarówno rodziców– szczęśliwych, promieniujących, odświętnych i dumnych ze swych pociech oraz tych najmłodszych, których trud, zaangażowanie i pokłady ogromnej pracy, jaką włożyły w przygotowanie uroczystości zostały tak miło i szczerze przyjęte.

Dzień Mamy i Taty w zerówce
26.05.2017r.

Dnia 26 maja w szkolnej zerówce odbyła się wyjątkowa uroczystość, a mianowicie Dzień Mamy i Taty. Uczniowie przygotowali program artystyczny, piosenki i wiersze. Następnie zaprosili rodziców do zagadkowego odkrycia portretów oraz do obejrzenia prezentacji multimedialnej pt. „Za co kocham moją mamę i tatę?”. Na zakończenie części artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom, wykonane własnoręcznie kwiaty, po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek. Rodzice ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy. Uściskom i całusom nie było końca.

Stop cyberprzemocy!
26.05.2017r.

W dniu 26.05 uczniowie klas III i IV mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny „Stop cyberprzemocy!” w którym na zaproszenie pedagog Joanny Matlakowskiej wystąpili uczniowie siedleckiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Królowej Jadwigi.
Przedstawiona na początku prezentacja pozwoliła uczniom zgłębić temat cyberprzemocy. Dzieci aktywnie odpowiadały na liczne pytania dotyczące tego zjawiska. Zaraz po niej, licealiści wystawili przygotowane przedstawienie poruszające temat internetowych znajomości. Trzecio- i czwartoklasiści z uwagą oglądali spektakl, a przy tym świetnie się bawili. Przedstawienie to zdecydowanie zostanie w naszej pamięci na długo.
GALERIA ZDJĘĆ

Turniej Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie
18.05.2017r.

18.05.2017 r. osiemnastu uczniów pod opieką nauczycieli reprezentowało naszą szkołę w Turnieju Szkół Sienkiewiczowskich w Adamowie. Drużyna w składzie: Bartosz Jaworski z klasy IV d, Zuzanna Sroka z V c oraz Michał Romańczyk z VI a przygotowywała się przez miesiąc pod kierunkiem pani Moniki Kowalczyk oraz pań z biblioteki – pani Małgorzaty Kępki i pani Zofii Kępki do udziału w grze terenowej. Dzieci musiały się wykazać znajomością wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza, korzystania z mapy w terenie i rozwiązywania zadań w jak najkrótszym czasie. Tej konkurencji obawialiśmy się najbardziej, gdyż nasi uczniowie w przeciwieństwie do pozostałych reprezentacji, w Adamowie byli po raz pierwszy i w ogóle nie znali terenu, po którym mieli się poruszać. Ale dali radę i pokonali wszystkie drużyny, zajmując I miejsce. W konkursie ortograficznym klas III pierwsze miejsce zajęła uczennica z klasy III d – Patrycja Komar, a Bartosz Kotowski z klasy VI b zajął II miejsce w konkursie ortograficznym klas IV – VI. W konkursie matematycznym pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: Mateusz Lewczuk z klasy V d i Gabriel Bujak z klasy IV c. W konkursie języka angielskiego wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce Gerard Kadżajan – Wiśniewski z V c oraz II miejsca: Julia Supeł z IV b, Justyna Orzełowska z V a, Maja Karczewska i Nikola Korporowicz z VI c. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a nagrodzone osoby sprzęt elektroniczny. Okazało się też, że nasi uczniowie zajęli I miejsce w ogólnej punktacji i otrzymali puchar z rąk dyrektora szkoły. Gratulujemy wszystkim uczniom, a nauczycielom dziękujemy za wkład pracy w przygotowanie ich do konkursów przedmiotowych. Za opiekę i wsparcie podczas turnieju dziękujemy nauczycielom: pani Małgorzacie Kępce, pani Annie Kołodziejak, pani Zuzannie Polak i pani Jolancie Pużuk.
GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka do Woli Okrzejskiej
18.05.2017r.


Dnia 18 maja klasy I a i I b wraz z opiekunami pojechały na wycieczkę do Woli Okrzejskiej. Uczniowie weszli na kopiec H. Sienkiewicza w Okrzei, zwiedzili kościół w którym ochrzczony został patron naszej szkoły. W Woli Okrzejskiej uczniowie słuchali z zaciekawieniem przewodnika muzeum i oglądali ciekawostki związane z pisarzem. Na koniec wycieczki odbyło się ognisko, gdzie wszyscy mogli upiec kiełbaski i chlebek. Do Siedlec wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs Pieśni Religijnej Cantate Deo
15.05.2017r.

15 maja br. w Katolickim Zespole Edukacyjnym odbył się I Międzyszkolny Konkurs Piosenki Religijnej Cantate Deo 2017. Uczestnikami konkursu byli uczniowie siedleckich przedszkoli i szkół podstawowych. Występy uczniów oceniało juryw składzie: Pan Michał Hołownia, Pani Iwona Kobylińska, Pan Marek Stańczuk, Pan Kamil Januszewski .
W kategorii klas I -III Daria Wyrozębska i Aleksandra Hawryluk zajęły pierwsze miejsce. Trzecioklasistki zaprezentowały utwór „Chlebie najcichszy”. Dziewczynkom akompaniowała na flecie Julia Hawryluk uczennica klasy V b. Wokalistki otrzymały dyplomy oraz piękne nagrody rzeczowe. Jeszcze raz gratulujemy dziewczynkom wielu sukcesów w konkursach muzycznych.
GALERIA ZDJĘĆ

Z wizytą u króla Jana III Sobieskiego
12.05.2017r.

12 maja klasa 4a pojechała na wycieczkę. Program był bogaty: projekcja filmu Głębia oceanu w kinie IMAX zakończona lekcją poświęconą gatunkom zwierząt, które były bohaterami filmu; następnie przejazd do Wilanowa, gdzie wpadliśmy z wizytą do króla Jana III Sobieskiego. Bardzo emocjonującym przeżyciem była lekcja kaligrafii w królewskim skryptorium, gdzie każdy z nas miał okazję używać najprawdziwszej stalówki i atramentu, próbując trudnej sztuki pięknego pisania. Mieliśmy szczęście, bo pogoda dopisała i mogliśmy pospacerować po przepięknym francuskim ogrodzie, po którym kiedyś przechadzali się król Jan i królowa Marysieńka.(A.B)
GALERIA ZDJĘĆ

W Górach Świętokrzyskich
12.05.2017r.

Nadszedł czas na dłuższe wycieczki krajoznawcze. Uczniowie klas: VI a, VI b i VI c otworzyli sezon wyjazdowy. Trzy dni – od 10 do 12.05 przebywali w Górach Świętokrzyskich. Wizytę na Ziemi Kieleckiej rozpoczęli w Bałtowie, gdzie razem z przewodnikiem odbyli wędrówkę przez kolejne etapy w dziejach naszej planety, a towarzyszyły im modele prehistorycznych dinozaurów i innych dawnych stworzeń. Odwiedzili też Oceanarium, gdzie zajrzeli w głąb morskich toni, dowiadując się, jak mogło tam wyglądać życie miliony lat temu. Po powrocie z dawnych czasów do współczesnej rzeczywistości amerykańskimi schoolbusami wycieczkowicze podróżowali po Bałtowskim Zwierzyńcu, podziwiając niezwykłe i zagrożone dziś wyginięciem zwierzęta. Po tej przejażdżce wstąpili na krótki seans filmowy w kinie 5D, gdzie w tajemniczych otchłaniach przeżyli niesamowitą przygodę z dreszczykiem emocji. Jednak największą frajdą dla wszystkich był Park Rozrywki. Karuzela, statek piracki, dmuchane zjeżdżalnie, pędzące wagoniki przyciągały mimo chłodnej pogody.
W kolejnych dniach też nie zabrakło ciekawych momentów. Zwiedzanie kieleckiego Muzeum Zabawek we wszystkich, ale szczególnie w opiekunach grupy, wywołało sporo wzruszeń i wspomnień związanych z czasem beztroski i dzieciństwa, który już bezpowrotnie minął…
Świętokrzyski Park Narodowy to kolejny punkt wyprawy. Na Łysą Górę, żeby nie bolały nogi, wycieczkowiczów zawiozła kolejka terenowa. Tutaj zwiedzili Muzeum Przyrodnicze, klasztor Benedyktynów i pobożnie ucałowali relikwie św. Krzyża. Duże wrażenie wywarła na wszystkich ekspozycja misyjna. Nie zabrakło też spaceru po górach, podziwiania piękna żywej przyrody, oddychania świeżym powietrzem – tak krok po kroku szóstoklasiści zeszli ze szczytu i dotarli do Nowej Słupi.
Ostatniego dnia miało miejsce zwiedzanie Oceaniki – zespołu wielkoformatowych akwariów, tu podziwiano setki gatunków ryb i innych wodnych stworzeń. Największą atrakcją były niewątpliwie młode rekiny i możliwość samodzielnego karmienia rybek.
Jadąc już w stronę Siedlec, autokar przystanął na trochę w Zagnańsku, by dać okazję posłuchać szumu liści dębu Bartkiem zwanego – jednego z najstarszych w Polsce pomników przyrody.
Na koniec wycieczki zwiedzono jeszcze Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, gdzie pani przewodnik napełniła uczniowskie głowy ciekawymi faktami z życia patrona naszej szkoły.
Po wielu wrażeniach i niesamowitych przygodach wrócono do codzienności, by dopiąć rok szkolny na ostatni guzik i znów szykować się na wyjazd w nieznane…
GALERIA ZDJĘĆ

XXII Miejski Festiwal Twórczości Dziecięcej
11.05.2017r.

11 maja uczennice ze szkolnego koła tanecznego prowadzonego przez p. Ewę Karaś oraz p. Karolinę Kotowską wzięły udział w XXII Miejskim Festiwalu Twórczości Dziecięcej. Dziewczynki zatańczyły układ taneczny do piosenki „Ego” Willy Williama. Udział w festiwalu był ciekawym doświadczeniem i przeżyciem. Tym bardziej, że był to debiut naszych uczennic.
GALERIA ZDJĘĆ

KANGUR

Uczniowie klas III-VI wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Wyróżnienie zdobyli:
KL III:
GRABOWSKI MIKOLAJ, MACIAK HANNA, SOLARCZYK MARIA
Kl IV:
SZAWKALO GRZEGORZ, BUJAK GABRIEL, POPIOLEK KRZYSTTOF
KL V:
ORZELOWSKA JUSTYNA, MIKICIUK ARTUR, MATEUSZ LEWCZUK


Życie pszczół
10.05.2017r.Uczniowie klasy I a wzięli udział w pokazie przygotowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną dotyczącym życia pszczół. Dzieci słuchając opowiadającego pszczelarza dowiedziały się w jaki sposób powstaje miód.

Kolejny sukces muzyczny
9.05.2017r.

Uczennice klasy III a Ola Hawryluk i Daria Wyrozębska kolejny już raz odniosły sukces muzyczny. 21 kwietnia 2017 roku zajęły I miejsce w Konkursie Piosenki Ekologicznej, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach. Natomiast 9 maja 2017 roku dziewczynki wyśpiewały wyróżnienie w XXII Miejskim Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach. Gratulujemy dziewczynkom sukcesów w wielu konkursach muzycznych.

Warsztaty w Bibliotece Miejskiej
9.05.2017r.Dnia 9 maja klasa I a uczestniczyła w warsztatach rysunku w Bibliotece Miejskiej. Oprócz tego uczniowie zwiedzili pomieszczenia biblioteki oraz obejrzeli przygotowaną wystawę o patronie naszej szkoły Henryku Sienkiewiczu.

„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”
27.04.2017r.

W dniu 27.04.2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Miasteczka Rowerowego dla dzieci przy ulicy Sobieskiego w Siedlcach. Z tej okazji został ogłoszony konkurs dla uczniów klas III szkoły podstawowej pod hasłem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Księżopolska, Alvaro Nasiłowski i Patryk Soczewka. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, zajmując I miejsce. Żałowały tylko, że nie mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w konkurencjach praktycznej jazdy rowerem na placu manewrowym, do czego były perfekcyjnie przygotowane. Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu oraz za wsparcie i „trening na placu manewrowym” – nawet w czasie kapryśnej, deszczowej pogody. A uczniom oczywiście składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie z p. Kasdepke
27.04.2017r.

W dniu 27.04.2017 r. klasa I a wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na spotkanie z panem G. Kasdepke, autorem książek dla dzieci. To wspaniałe i pouczające spotkanie uświetniły autografy autora na zakupionych książkach.

Robotyka i pokazy eksperymentów naukowych
24.04.2017r.

24 kwietnia odbyły się warsztaty z zakresu robotyki oraz pokazy eksperymentów naukowych. Dzieci podczas zajęć samodzielnie skonstruowały pojazdy - roboty z klocków Lego, które następnie zostały sprawdzone i zaprogramowane. Największą zabawę wszyscy mieli ze sterowania swoimi pojazdami. Pokazy chemiczne przeprowadziła doświadczona instruktorka. Uczniowie z zachwytem oglądali eksperymenty oraz z entuzjazmem reagowali na zjawiska fizyczne i chemiczne. Najbardziej spodobały się doświadczenia „wybuchowe”, jak też „sztuczna krew”. GALERIA ZDJĘĆ

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
24.04.2017r.

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Zofia Myślińska VI d, Julia Szarko V c, Szymon Mucha VI b i Marcin Błoński V b. W pierwszym etapie zmagań uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. W drugim etapie uczestnicy musieli wykazać się doskonałą jazdą na rowerach. Slalom, żmijka, przewiezienie przedmiotu - takie przeszkody musieli pokonać z jak najmniejszą liczbą potknięć, podczas zmagań na torze przeszkód. Nasza drużyna nie miała sobie równych, byli najlepsi w testach i na torze przeszkód. Uplasowaliśmy się zatem na pierwszym miejscu w ogólnej punktacji, awansując do etapu rejonowego. Uczniowie otrzymali nagrody, natomiast szkoła zdobyła okazały puchar.

I MIEDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Wielkanoc w oczach dziecka”
11.04.2017r.

11 kwietnia br. pod opieką p. Karoliny Kotowskiej i p. Iwony Kierszniewskiej odbyło się w naszej szkole podsumowanie I MIEDZYSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. „Wielkanoc w oczach dziecka”. Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci oraz kultywowanie tradycji wielkanocnych. Zgromadzonych gości powitała Pani Dyrektor Hanna Wójcik oraz Pani W-ce Dyrektor Anna Kołodziejak. Oficjalne podsumowanie konkursu rozpoczął występ klasy IIIe. W konkursie udział wzięli uczniowie siedleckich szkół podstawowych z klas I – III.. Otrzymaliśmy 30 prac. Wszystkie były wspaniałe i niepowtarzalne. Dzieci wykorzystały różnorodne techniki plastyczne. Komisja w składzie: p. Agnieszka Bączyk, p. Joanna Włodek oraz p. Małgorzata Kłoś wyłoniła najpiękniejsze prace. Uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca oraz wyróżnienia wręczono nagrody rzeczowe i dyplom, ufundowane przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza. Pozostałe osoby także nagrodzono dyplomami.
I miejsce - Lena Kozieł SP nr 5
II miejsce – Konstancja Wojtkowska SP nr 9, Julia Głuchowska SP nr 11
III miejsce – Adam Szczepanik SP nr 6, Gabriela Lipińska SP nr 12
Wyróżnienia: Kornel Makuła SP nr 5, Oliwia Kluczek SP nr 11, Emilia Matuszewska SP nr 7, Filip Chodowiec SP nr 4, Maja Kozioł SP nr 10, Michalina Ciuhak KZE, Magdalena Moreń SP nr 6.
Prace można obejrzeć na wystawie pokonkursowej na łączniku naszej szkoły.
Gratulujemy wszystkim młodym artystom oraz dziękujemy nauczycielom, że tak wspaniale przygotowali swoich podopiecznych do wzięcia udziału w naszym konkursie. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, do czego już teraz serdecznie zapraszamy. GALERIA ZDJĘĆ

VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTACJI POEZJI I CZYTANIA PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ
8.04.2017r.

8 kwietnia (sobota) 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 7 w Siedlcach odbył się VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTACJI POEZJI I CZYTANIA PROZY ANGLOJĘZYCZNEJ.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poznawania poezji i prozy anglojęzycznej, doskonalenie znajomości języka angielskiego, rozwijanie zdolności recytatorskich, zachęcenie uczniów do poznania bogatszych środków językowych, a także poznawanie kultury krajów anglojęzycznych.
Każdy z uczestników przygotował do zaprezentowania jeden wiersz do recytacji oraz fragment prozy do odczytania o tematyce dowolnej (klasy I-III: wiersz ok. 40 słów, fragment prozy ok. 100 słów; klasy IV-VI: wiersz ok. 80 słów, fragment prozy ok. 150 słów). Czas prezentacji nie mógł przekroczyć 5 minut. Prezentacje recytatorskie mogły być wzbogacone o środki teatralne (element ruchu, rekwizyt, gest sceniczny, kostium, podkład muzyczny).
W konkursie wzięli udział uczniowie wszystkich publicznych szkół podstawowych z naszego miasta: 7 uczniów w kategorii klas I-III i 8 uczniów w kategorii klas IV-VI.
KLASY I - III
II miejsce - Hanna Maciak Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach
KLASY IV - VI
Wyróżnienie - Nikola Korporowicz Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach
Dziewczynkom serdecznie gratulujemy.

Wielkanoc w oczach dziecka
7.04.2017r.

7 kwietnia br. odbyło się w naszej szkole podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego „Wielkanoc w oczach dziecka” organizowanego przez p. Iwonę Kierszniewską i p. Karolinę Kotowską. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej ze świętami wielkanocnymi, rozwijanie i rozbudzanie zdolności oraz wyobraźni plastycznej dzieci. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III. Dostarczono 60 prac wykonanych różną techniką. Komisja konkursowa nie oceniała prac niespełniających warunków uczestnictwa. W swojej ocenie zwracano uwagę na kreatywność i wyobraźnię, estetykę, właściwy format oraz samodzielność wykonania pracy.
Ostatecznie przyznano 3 nagrody i 4 wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomem.
Wśród laureatów znaleźli się:
I miejsce – Konstancja Wojtkowska kl. I d
II miejsce- Julia Ziemnicka kl. II b
III miejsce – Dominika Kos kl. III b

Wyróżnienia otrzymali:
Mateusz Harasimiuk kl. II c
Wiktoria Siemińska kl. III e
Kinga Szczepaniak kl. III e
Weronika Stańczuk kl. III e
Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie. GALERIA ZDJĘĆ

Szkolny kiermasz charytatywny
6.04.2017r.

W dniach 4-6 kwietnia w naszej szkole odbył się kiermasz wielkanocny. Można było na nim nabyć oryginalne ozdoby, kartki świąteczne oraz różne drobiazgi. Wszystko zostało przygotowane przez uczniów klasy 3e pod opieką p. Karoliny Kotowskiej oraz dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z p. Iwoną Kierszniewską i p. Małgorzatą Kłoś. Piękne przedmioty cieszyły oko, a pomysłowość twórców zachwycała.
DOCHÓD Z KIERMASZU ZOSTANIE PRZEKAZANY NA KOSZTOWNĄ REHABILITACJĘ DLA ABSOLWENTA NASZEJ SZKOŁY.
Dzięki takim akcjom udowadniamy młodemu pokoleniu, że warto pomagać! Dobro przecież zawsze wraca i to ze zdwojoną siłą, a nauka empatii jest bezcenna.
Serdecznie dziękujemy p. Hannie Miszczak oraz uczniom klas 6a i 6b za okazaną pomoc. GALERIA ZDJĘĆ

Rekrutacja do klas pierwszych

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się 8 maja 2017 r. Rekrutacja prowadzona będzie przez system elektroniczny pod adresem www.siedlce.podstawowe.vnabor.pl.
Terminy:
- od 8.05.2017 8.00 do 19.05.2017 15.00 rejestracja kandydatów
- od 24.05.2017 8.00 do 30.05.2017 15.00 publikacja list zakwalifikowanych i potwierdzanie woli
- 31.05.2017 8.00 publikacja list przyjętych
Kryteria naboru do klas pierwszych szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły

Uchwała w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się 3 kwietnia 2017 r. Rekrutacja prowadzona będzie przez system elektroniczny pod adresem www.siedlce.przedszkola.vnabor.pl.
Terminy:
- od 3.04.2017 8.00 do 21.04.2017 15.00 rejestracja kandydatów
- od 5.05.2017 8.00 do 12.05.2017 15.00 publikacja list zakwalifikowanych i potwierdzanie woli
- 15.05.2017 12.00 publikacja list przyjętych

- od 22.05.2017 8.00 do 26.05.2017 15.00 rekrutacja uzupełniająca - rejestracja kandydatów
- od 31.05.2017 10.00 do 7.06.2017 15.00 rekrutacja uzupełniająca - publikacja list zakwalifikowanych i potwierdzanie woli
- 8.06.2017 15.00 rekrutacja uzupełniająca - publikacja list przyjętych
Kryteria wraz z liczbą punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

VII Międzyszkolny Turniej Piłki Stołowej
30.03.2017r.

30 marca 2017 r. odbył się VII Międzyszkolny Turniej Piłki Stołowej. Organizatorem turnieju było Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach. W drodze eliminacji wewnątrzszkolnych, przeprowadzonych w naszej szkole przez p. Agnieszkę Śledź, do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się 3 drużyny w kategorii klas I-III oraz 2 drużyny w kategorii klas IV-VI.
Koordynatorem projektu była p. Beata Rucińska - doradca metodyczny ds. opieki i wychowania SCDiDN w Siedlcach.
Mecze sędziował sędzia główny p. Mariusz Berczyński - doradca metodyczny wychowania fizycznego SCDiDN w Siedlcach.
Wyniki rozgrywek są następujące:
w kategorii szkół podstawowych kl. I-III
I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zespole Szkół Nr 1 w Siedlcach
Złoci medaliści: Oliwier Cegiełka (kl. IIIc) i Szymon Danielak (kl. IIIc)
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zespole Szkół Nr 1 w Siedlcach
Srebrni medaliści: Piotr Heba (kl. Ia) i Jakub Jarząb (kl. Ia)
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zespole Szkół Nr 1 w Siedlcach
Brązowi medaliści: Alan Osmólski (kl. IIa) i Krzysztof Wadas (kl. IIa)
w kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI
I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zespole Szkół Nr 1 w Siedlcach
Złoci medaliści: Kamil Solnica (kl. Va) i Nataniel Ossoliński (kl. Va)
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zespole Szkół Nr 1 w Siedlcach
Srebrni medaliści: Michał Montkiewicz (kl. VIc) i Michał Krasuski (kl.VId)
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 10 w Siedlcach
Brązowi medaliści: Maciej Spólnicki i Bartłomiej Skierżniewski
ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TURNIEJU ZA ROK
GALERIA ZDJĘĆ

Zlot drużyn hufca „Podlasie”
26.03.2017r.

W dniach 24 - 26 marca 2017 nasze zuchy, z 9 Podlaskiej Gromady Zuchowej „Dzielne Lwy” wraz z drużynową Magdaleną Kieryło, przybocznym Radosławem Guzkiem oraz opiekunem p. Agnieszką Śledź, spędziły czas na czwartym już w tym roku szkolnym zlocie drużyn hufca „Podlasie”.
Zlot odbył się w Zespole Szkół Oświatowo-Wychowawczym w Białkach, a jego tematem przewodnim było hasło „ Wiosna, Wiosna, Ach To Ty”.
Zaczęło się tradycyjnie od apelu powitalnego, po którym zuchy miały okazję wykazać się umiejętnościami zarówno sportowymi, podczas zdobywania sprawności KRASNOLUDEK, jak i muzycznymi, podczas wiosennego koncertu życzeń.
Nie zabrakło również gry terenowej pod hasłem „KRYPTONIM WIOSNA”, która odbyła się na Gołoborzu. Podczas gry cała drużyna musiała wykazać się umiejętnością odczytywania mapy, rozeznaniem w terenie oraz wytrwałością w wykonywaniu wyznaczonych zadań.
Przed apelem pożegnalnym zaszczycili nas jeszcze swoją obecnością żołnierze ze Związku Polskiego Spadochroniarzy. Zuchy miały okazję zapoznać się z charakterem ich pracy, jak również z wyposażeniem niezbędnym do wykonywania skoków w różnych warunkach i na różnym terenie. Spotkanie uwieczniono wspólnym zdjęciem.
GALERIA ZDJĘĆ

Bezpiecznie ferie
9.02.2017r.

"Bezpiecznie ferie zimowe" to tytuł apelu przygotowanego przez klasę 3e pod kierunkiem wychowawczyni p. Karoliny Kotowskiej oraz p. Sylwii Rostek. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście z Komendy Miejskiej Policji: aspirant sztabowy Janusz Cabaj i aspirant Edyta Barycka, którzy obejrzeli inscenizację. Najmłodsi uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantami, o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w czasie zabaw zimowych. Pan aspirant sztabowy w szczególny sposób odniósł się do wagi używania odblasków po zmierzchu. Przypomniał uczniom jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach na ubraniach i plecakach. GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Seniora
9.02.2017r.

W lutym, tuż przed feriami, w kl. I a odbył się uroczysty Dzień Seniora. Wszyscy dziadkowie i babcie mogli podziwiać swoje wnuki na scenie. Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz przygotowali krótki teatrzyk. Oklaskom nie było końca. Na koniec imprezy uczniowie zaprosili swoje babcie i dziadków do klasy na poczęstunek.

Boże Narodzenie moich marzeń
9.02.2017r.

W Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego Boże Narodzenie moich marzeń, który zorganizowano dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W kategorii klas I-III wyróżnienia zdobyli bracia Jakub i Dawid Mirończukowie z klasy Id, którzy wykonali swoje prace pod opieką p. Judyty Ługowskiej. W kategorii klas IV-VI laureatem I miejsca został Filip Głuchowski z klasy IV b (opiekun p. Agnieszka Bączyk). Uroczystość uświetniły występy chóru z Gimnazjum nr 4. GALERIA ZDJĘĆ

Bal Karnawałowy
8.02.2017r.

W dniu 8 lutego 2017 roku, w świetlicy szkolnej odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Dzieci razem z Paniami ze świetlicy: Sylwią Rostek, Agnieszką Śledź, Hanną Ołowską i Agnieszką Chorłowską bawiły się przy rytmach samby wprost z karnawału brazylijskiego. Całą atmosferę karnawału dopełniała piękna i kolorowa dekoracja - balony, serpentyny i uśmiechy na twarzach dzieci.
Uczestnicy balu na początku obejrzeli krótką prezentację multimedialną pt. „Tradycje karnawałowe na świecie”. Było to kilka słów na temat karnawału w Polsce, Brazylii i Wenecji. Później dzieci „wsiadły” do pociągu i przy dźwiękach muzyki wjechały do kolejnej części balu....wspólnego tańca pod nazwą „Swing uliczny”.
Podczas dalszej zabawy na wszystkich czekały ciekawe konkursy i mnóstwo radości. Pierwszym konkursem był „Chrupek”- jego uczestnicy mieli za zadanie w jak najszybszym tempie zjeść zawieszonego na nitce chrupka. Kolejnym był strój ekologiczny wykonany z gazet. Wszyscy przekonaliśmy się o tym że wyobraźnia dzieci nie ma granic :-).
Oczywiście, jak to na balu bywa, nie mogło zabraknąć wyboru Króla i Królowej, oficjalnej koronacji i wspólnej uczty. Dzieci z uśmiechami na twarzy zasiedli do degustacji słodkiego poczęstunku.
Kulminacją zabawy karnawałowej było wspólne śpiewanie piosenek z karaoke. Wszyscy bawiliśmy się świetnie, a widzieć taką radość na twarzach dzieci......to bezcenne przeżycie.
GALERIA ZDJĘĆ

W Muzeum Regionalnym
7.02.2017r.

7 lutego klasa 4a uczestniczyła pod opieką wychowawczyni oraz Mamy Krystiana – pani Joanny Wróbel w lekcji Historia ratusza siedleckiego w Muzeum Regionalnym. W części teoretycznej dzieci poznały historię Jacka wzbogaconą o ciekawostki z życia księżnej Aleksandry Ogińskiej opowiedzianą przez pana Krzysztofa Cabaja. Działanie praktyczne polegało na wykonaniu kolorowej sylwety ratusza. Dzieci spisały się wzorowo. Prawdziwie zimowa pogoda – wiatr i padający śnieg wymalowały rumieńce na buziach dzieci, które w ekspresowym tempie pokonały drogę tam i z powrotem. GALERIA ZDJĘĆ

Przestępczość w Internecie
26.01.2017r.

Dnia 26.01.2017r. p. pedagog Joanna Matlakowska zorganizowała dla uczniów klas 4 prelekcje z p. Edytą Barycką z MKP w Siedlcach na temat przestępczości w Internecie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, chociażby z tego względu, iż spora liczba dzieci zrozumiała,że nie wszystko można umieszczać i udostępniać w sieci.

I Międzyszkolny Konkurs Muzyczny pt. „Piosenka dla babci i dziadka”
24.01.2017r.

Dnia 24 stycznia w naszej szkole odbył się pod opieką p. Judyty Ługowskiej i p. Ewy Karaś I Międzyszkolny Konkurs Muzyczny pt. „Piosenka dla babci i dziadka”. Wszystkich zgromadzonych powitała Pani Dyrektor Hanna Wójcik oraz Pani W-ce Dyrektor Anna Kołodziejak. Konkurs muzyczny rozpoczął występ klasy 3e, która zaprezentowała piosenkę o danej tematyce. W konkursie występowali reprezentanci siedleckich szkół podstawowych. Komisja w składzie: p. Halina Iskra oraz p. Dariusz Różański wyłonili wśród występujących najlepszych wokalistów:
I miejsce- Szymon Łukasiak SP nr 6, Zofia Mitelska KZE
II miesce- Milena Jezuit SP nr 9, Amelia Zbucka i Malwina Jastrzębska SP nr 11
III miejsce- Natalia Grochowska SP nr 5, Małgorzata Jabłkowska i Jadwiga Mitura SP nr 10
Atmosfera konkursu była wyjątkowo miła. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.
GALERIA ZDJĘĆ

Porwanie choinek
24.01.2017r.

Uczniowie kl. II b wystawili sztukę pt. „Porwanie choinek” dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Przedstawienie to obejrzeli także uczniowie klas 0-III. W ramach promocji szkoły sztuka ta została wystawiona Seniorom w klubie „Lech”. GALERIA ZDJĘĆ

„Moje ulubione warzywa i owoce"
20.01.2017r.

Dnia 20 stycznia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moje ulubione warzywa i owoce”, który zorganizowała pani pedagog Joanna Matlakowska. W konkursie wzięły udział następujące klasy: 0a, 1b, 2a, 3a, 3c. Uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy. Wyróżnione osoby nagrodzono pięknymi dyplomami.
O to wyniki:
I miejsce – Emilia Popek kl.1b
II miejsce – Maja Zalewska kl. 3c
III miejsce – Urszula Borkowska kl.3a
Wyróżnienia otrzymali:
Piotr Zadrożny kl.0a, Jagoda Dmowska kl.1b, Michał Wiszniewski kl.1b, Ada Karczewska kl.2a, Julia Gibek kl.2a, Aleksandra Hawryluk kl. 3a, Natalia Goleniak kl. 3c.
GALERIA ZDJĘĆ

Odpowiedzialność karna nieletnich
19.01.2017r.

Dnia 19 stycznia odbyła się prelekcja, którą zorganizowała pani pedagog Joanna Matlakowska, a przeprowadziła pani Edyta Barycka z MKP w Siedlcach. Zapoznała ona uczniów klas szóstych z odpowiedzialnością prawną nieletnich. Dzieci z dużym zainteresowanie słuchały za co i jakie mogą ponieść sankcje. Zadawały przy tym masę pytań. Temat cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Dzień Babci i Dziadka w szkolnej zerówce
18.01.2017r.

W zimowy miesiąc styczeń wpisane są takie dni, które wzbudzają ogromne emocje – to święto Babci i Dziadka. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, dnia 18 stycznia odbyło się uroczyste spotkanie w szkolnej zerówce. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze i piosenki. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy. Święto Babci i Dziadka to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości. GALERIA ZDJĘĆ

Szkolny konkurs plastyczny „Portret babci lub dziadka”
18.01.2017r.

Dnia 18 stycznia odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Portret babci lub dziadka”, organizowanego przez p. Judytę Ługowską i p. Ewę Karaś. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 0-III i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do organizatorów wpłynęło wiele ciekawych prac. Komisja, w składzie p. Joanna Włodek i p. Małgorzata Kłoś wyłoniła najlepszych: I miejsce- Bogdan Kołodziejuk, IIa
II miejsce- Malwina Krasuska, Ic
III miejsce- Andżelika Dobosz, Id
Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.


Konkurs kolęd i pastorałek „Kolędować Małemu”
17.01.2017r.

17 stycznia 2017r. w Białej Sali MOK odbyła się XII edycja powiatowego konkursu „Kolędować Małemu” organizowanego przez Siedleckie Towarzystwo Samorządowe. Zespół Szkół nr 1 reprezentowały dwa zespoły. Jeden ze Szkoły Podstawowej nr 9, a drugi z Publicznego Gimnazjum nr 5. Obydwie grupy muzyczne zostały laureatami konkursu. Koncert laureatów i wręczenie nagród odbył się w sali „Podlasie” dnia 26.01.2017r.
Zwycięska reprezentacja Szkoły Podstawowej to Zuzanna Wilińska – głos solowy, Olga Kiriczenko – głos towarzyszący, tamburyn, Julia Hawryluk- flet, Izabela Wojtaś (PG 5)– fortepian. Zespół porywająco wykonał kolędę „Złota Jerozolima i biedne Betlejem”. Opiekun zespołu Anna Gotowicka- Lipińska


Lekcja bezpieczeństwa ze strażakiem
12.01.2017r.

Na zaproszenie pani A. Gańko na zajęcia do kl. III c przybyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Siedlcach. Wizyta ta wzbudziła ogromne zainteresowanie wszystkich uczniów. W trakcie spotkania strażak- pan Mariusz opowiedział dzieciom ciekawostki związane z jego pracą zawodową, podkreślił zasadność przestrzegania zakazów oraz zasady bezpiecznego zachowania się w codziennych sytuacjach. Dzieci przypomniały również numery alarmowe i okoliczności, w których można wzywać straż pożarną. Wszyscy uczniowie z uwagą słuchali opowieści pana Mariusza. Na koniec spotkania chętni i zaintrygowani uczniowie zadawali pytania oraz przymierzali prezentowane przez strażaka – pana Łukasza hełmy i inne akcesoria.
Dziękujemy Panom strażakom za wartościowe spotkanie i poświęcony nam czas.
GALERIA ZDJĘĆ

Hej zimo, hej...
4.01.2017r.

Jest już wśród nas. A co? No wiadomo - Zima! Wkoło śnieg. Dzisiaj uczniowie kl. III c korzystali z uroków zimy. Najpierw były rzuty śnieżkami do celu, a potem chłopcy i dziewczynki lepili rodzinki bałwanków. Chyba wszyscy mieszkańcy osiedla nas zauważyli, bo strasznie przy tym hałasowaliśmy. Właśnie w ten sposób cieszyliśmy się z uroków zimy. Mamy nadzieję, że przez kolejne dni będziemy mogli bawić się na śniegu i lodzie. GALERIA ZDJĘĆ

III Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w języku angielskim
22.12.2016r.

22 grudnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w języku angielskim. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. Wzięli w nim udział przedstawiciele siedleckich szkół podstawowych, a występy oceniało jury w składzie:
- pan Dariusz Różański – przewodniczący jury, doradca metodyczny nauczycieli muzyki Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach
- pani Jolanta Król – nauczycielka j. angielskiego, doradca metodyczny nauczycieli j. angielskiego Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach,
- pani Wioletta Rucińska – Firasiewicz –nauczyciel i lektor języka angielskiego, dyrektor Frist Class Education Europejska Placówka Edukacyjna w Siedlcach.
Ciężka praca nauczycieli zaowocowała wspaniałymi występami uczestników, tak że jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po długich naradach jury ogłosiło wyniki. I miejsce w kategorii klas 1 – 3 zdobyły Aleksandra Hawryluk i Daria Wyrozębska uczennice klasy III a. Dziewczynki do konkursu przygotowała P. Karolina Czarnocka. Gratulujemy !!!


Spotkanie wigilijne w kl. III c
21.12.2016r.

W radosnym nastroju, przy blasku choinkowych lampek, w atmosferze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, odbyło się wigilijne spotkanie uczniów klasy III c z wychowawczynią. Uroczystość rozpoczęliśmy od czytania ewangelii, podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń. Następnie zasiedliśmy do odświętnie udekorowanego stołu, gdzie czekało na nas wiele wigilijnych potraw: barszcz czerwony, pierogi z kapustą i grzybami, karp, śledzie, kluski z makiem, racuchy, pierniki i makowiec. Podtrzymując polską tradycję wspólnie też kolędowaliśmy.
Nie udałoby się wszystkiego tak wspaniale przygotować, gdyby nieoceniona pomoc rodziców, którzy poświęcili swój wolny czas i pomogli nam zorganizować to wigilijne spotkanie. Dziękujemy!
GALERIA ZDJĘĆ

JESTEŚ WIDOCZNY - JESTEŚ BEZPIECZNY
19.12.2016r.

W dniu 19 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Jej pomysłodawcami są Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu drogowego w Siedlcach. Przy organizacji współpracują również komendy policji i straży pożarnej. Akcja ma na celu wyrobić nawyk noszenia elementów odblaskowych.
Podczas spotkań z młodzieżą, funkcjonariusze policji omówili rodzaje zagrożeń na jakie są narażeni w codziennym życiu, i jak się przed nimi chronić. Pod okiem strażaków każdy z uczniów mógł sprawdzić swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie mieli również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując przygotowany tor rowerowy.Na koniec spotkania wszyscy dostali zestawy odblaskowe.
GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka do Warszawy
14.12.2016r.

14 grudnia 2016r. klasy 0a oraz IIIe wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu naszej wycieczki było oglądanie spektaklu pt. „O dwóch takich, co ukradli księżyc” w teatrze Rampa. Byliśmy zachwyceni scenerią, kostiumami, grą świateł oraz grą aktorów, których obdarowaliśmy na koniec przedstawienia zasłużonymi gromkimi brawami.
Kolejnym punktem programu była wizyta w Fabryce Bombek „Fogiel”. Podczas zwiedzania dzieci zobaczyły wszystkie etapy produkcji bombek – od wytworzenia bombki, poprzez srebrzenie, malowanie, aż do zdobienia. Następnie odbyły się warsztaty dekoracji. Wszyscy spróbowali swoich sił w malowaniu bombek. Wyprawę naszą zakończyliśmy zakupieniem drobnych upominków, po czym udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
GALERIA ZDJĘĆ

Kartka Świąteczna
13.12.2016r.

Jak co roku Miejski Ośrodek Kultury zorganizował konkurs plastyczny o tematyce związanej ze Świętami Bożego Narodzenia. Tym razem zadanie polegało na wykonaniu tradycyjnej kartki świątecznej. Pośród laureatów nie zabrakło naszych uczniów. W kategorii klas I-III wyróżniono kartkę, którą wykonała Oliwia Koć z klasy III a pod opieką p. Małgorzaty Klimiuk; II miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Michalina Knop z klasy IV b, która swoją kartkę wykonała pod opieką p. Agnieszki Bączyk. Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród odbyło się 13.12.2016 r. Nagrodzone i wyróżnione kartki można oglądać w MOK przy ulicy Sienkiewicza 93 (dawne kino Podlasie). GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka do Warszawy
12.12.2016r.

12 grudnia 2016r. klasy IIa oraz IIb wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie gmachu siedziby Telewizji Polskiej. Na miejscu przywitaliśmy się z przewodnikiem, który wtajemniczył nas w szczegóły pracy ludzi siedzących po drugiej stronie ekranów naszych telewizorów. Zwiedziliśmy studio sportowe, studio programu „Chodzi o pieniądze” oraz „Pytanie na śniadanie”. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda „od kuchni” praca dźwiękowca, specjalisty ds. oświetlenia, scenarzysty, operatora kamery, prezentera i in. Ogromne wrażenie, pod względem wielkości, wywarł na nas sam gmach TVP, ale również ilość wszystkich urządzeń wykorzystywanych do nagrania chociażby kilkuminutowego programu. Na koniec naszego pobytu mieliśmy możliwość zwiedzenia muzeum, w którym zgromadzone były sprzęty i rekwizyty używane od początku istnienia telewizji.
Kolejnym punktem programu naszej wycieczki było oglądanie spektaklu pt. „Królowa Śniegu” w teatrze Syrena. Byliśmy zachwyceni scenerią, kostiumami, grą świateł oraz grą aktorów, których obdarowaliśmy na koniec przedstawienia zasłużonymi gromkimi brawami.
Wyprawę naszą zakończyliśmy spacerem po Starym Mieście, gdzie podziwialiśmy Zamek Królewski, olbrzymią Kolumnę Zygmunta III Wazy oraz Pomnik Małego Powstańca. Widok wystrojonych ulic przy placu Zamkowym i olbrzymia choinka zaparła nam dech w piersiach, jednocześnie wprawiając nas w miły, świąteczny nastrój. Na kiermaszu zakupiliśmy drobne upominki, po czym udaliśmy się do autokaru i ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
GALERIA ZDJĘĆ

Siedleckie Drzewko Życzeń
6.12.2016r.

W związku z Mikołajkową Akcją „Siedleckie Drzewko Życzeń”, która odbyła się w dniu 6 grudnia na Placu Sikorskiego uczennice z SU Kalina Salamończyk, Julia Czarnocka, Ola Kowal, Karolina Maryniak wraz z p. pedagog Joanną Matlakowską przekazały życzenia świąteczne w dwóch wersjach: jedna w formie bombek, które zostały powieszone na choince druga wersja życzeń w pudełeczku. Mikołaj przyjął wszystkich bardzo serdecznie i poczęstował pysznymi cukierkami. GALERIA ZDJĘĆ

Mikołajki w Warszawie
5.12.2016r.

Dnia 5 grudnia 2016 roku grupa uczniów z kl. 3 c i 3 d pod opieką pani Anny Gańko, pani Izabeli Zalewskiej i pani Małgorzaty Kłoś była na wycieczce w Warszawie. Najpierw pojechaliśmy do Teatru Syrena na przedstawienie pt. „Dzieci z Bullerbyn”. Powieść została dość wiernie odtworzona, ale jedynie we fragmentach, ponieważ sztuka miała zachęcić widzów do przeczytania książki. Jest to bardzo dobry pomysł na promowanie czytelnictwa wśród dzieci.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Bajki, Baśni i Opowieści.
Pan Michał Malinowski - kustosz tego muzeum -poprowadził Warsztaty Sztuki Opowiadania. Wprowadził nas w świat bajek, z których płynęło wiele mądrości i życiowych nauk. Mieliśmy też okazję wyhasać się wśród mięciutkich wypychanek - Bajkostworów. Wiele radości i inwencji twórczej dostarczyło budowanie z Klocków MuBaBaO. Powstały wspaniałe budowle, do których stworzyliśmy ciekawe historie, które prezentowaliśmy przed wszystkimi uczestnikami warsztatów. Na koniec wykonaliśmy prace plastyczno - techniczne i szczęśliwi wróciliśmy do Siedlec.
GALERIA ZDJĘĆ

Lekkoatletyka dla każdego
3.12.2016r.

3 grudnia 2016 r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Siedlcach odbyła się międzyszkolna impreza lekkoatletyczna w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego”.
Zmagania sportowe odbywały się w kategorii klas drugich i trzecich.
Nasi reprezentanci klas drugich uplasowali się na IV miejscu, a klas trzecich na II miejscu. Zawodnicy zdobyli puchar dla szkoły, a indywidualnie zostali uhonorowani medalami i dyplomami.
Dzieci do zawodów przygotowywały się pod okiem p. Anny Izdebskiej, p. Małgorzaty Klimiuk i p. Karoliny Kotowskiej.
Gratulacje dla młodych lekkoatletów.


III Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej
17.11.2016r.

17 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej w Siedlcach odbył się III Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej i Wojskowej. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. W konkursie, w dwóch kategoriach wiekowych, zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Siedlce oraz Katolickiego Zespołu Edukacyjnego w Siedlcach.
W kategorii klas I-III I miejsce zdobyły uczennice klasy III a Aleksandra Hawryluk i Daria Wyrozębska. Dziewczynkom serdecznie gratulujemy.
GALERIA ZDJĘĆ

Sienkiewiczjada w siedleckiej dziewiątce
15.11.2016r.

W dniu 15.11.2016 r. w rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjnego. Po przemówieniu pani Hanny Wójcik – dyrektora szkoły głos zabrał pan Dariusz Napiórkowski – Dyrektor Delegatury w Siedlcach Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz pani Anna Cybulska. Część artystyczną rozpoczął tradycyjny polonez. Wykonali go przedstawiciele całej społeczności szkolnej, czyli uczniowie, nauczyciele i rodzice. W dalszej części uczniowie z powodzeniem wcielili się w role najbardziej znanych postaci sienkiewiczowskich. Słynnego kozaka zatańczyli mistrzowie formacji tanecznych, którzy są uczniami naszego gimnazjum. Było więc na co popatrzeć. Chór szkolny także stanął na wysokości zadania, a wykonanie utworów solowych przez absolwentkę naszej szkoły wywarło na słuchaczach niezapomniane wrażenie. Na zakończenie laureaci konkursów otrzymali zasłużone nagrody. Potem odbył się poczęstunek. Impreza od początku do końca była perfekcyjnie przygotowana, o czym świadczą komentarze osób w niej uczestniczących a także artykuł zamieszczony w lokalnej prasie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przyczynili się do uświetnienia całej uroczystości a także sponsorom za wsparcie projektu edukacyjnego. GALERIA ZDJĘĆ

IV Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego

Dnia 19 listopada nasza szkoła jest gospodarzem IV Międzyszkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego. Udział w nim biorą uczniowie klas szóstych siedleckich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentować będą Maja Karczewska z VI C i Karolina Harasim z VI b. LET'S KEEP OUR FINGERS CROSSED!

„Niepodległość w oczach dzieci i młodzieży”
14.11.2016r.

„Niepodległość w oczach dzieci i młodzieży” – konkurs plastyczny o zasięgu powiatowym zorganizowany został przez Muzeum Regionalne w Siedlcach. Dzieci z naszej szkoły również wzięły w nim udział. Omawianie regulaminu konkursowego było doskonałą okazją do wychowania patriotycznego. 14 listopada o godzinie 13:00 odbyło się w Białej Sali Miejskiego Ośrodka Kultury uroczyste podsumowanie konkursu. Nagrodzono prace: Gabrysi Kędziory z klasy IV a (op. Agnieszka Bączyk), Olgi Kiriczenko z klasy Vd (op. Anna Gotowicka-Lipińska) oraz wyróżniono pracę Julki Cieciery z klasy VI b (op. Joanna Włodek). Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Konkurs klasowy „Nasza miejscowość dawniej, dziś i w przyszłości”
14.11.2016r.

Poznając historię Siedlec uczniowie naszej klasy oraz ich rodzice mogli wziąć udział w klasowym konkursie „Nasza miejscowość dawniej, dziś i w przyszłości”. Dzieci razem z rodzicami wykonały wiele ciekawych prac plastycznych i prezentacji multimedialnych. Po obejrzeniu prac wszyscy zgodnie stwierdzili, że najlepszą pracę wykonała Dagmara Bąk, Maja Zalewska i Martyna Radomyska. Brawa dla zwycięzców.

Zimowy Narodowy był nasz!
8.11.2016r.

8 listopada odwiedziliśmy Warszawę. Było nas dużo bo aż trzy klasy - Ia, Ib i IIIf. W teatrze Syrena obejrzeliśmy przepiękny spektakl "Królowa Śniegu". Wspaniałą grę aktorów, bajeczne dekoracje i cudowną oprawę muzyczną przedstawienia nagrodziliśmy rzęsistymi brawami. Po tej uczcie duchowej udaliśmy się na zwiedzanie PGE Stadionu Narodowego. Wszyscy z zainteresowaniem oglądaliśmy zakamarki stadionu niedostępne na co dzień kibicom. Mogliśmy się przejść trasą, którą pokonują sportowcy przed meczem. Po zwiedzaniu poszliśmy na górkę lodową, z której zjeżdżaliśmy na specjalnie do tego przygotowanych pontonach. Szaleństwom nie było końca! GALERIA ZDJĘĆ

Mistrz czytania - etap szkolny
7.11.2016r.

W czytelni szkolnej 7.11.2016r. odbył się szkolny etap konkursu "Mistrz Czytania".
Do konkursu zgłosili się następujący uczniowie:
Cabaj Aleksandra 4b, Franczuk Piotr 5a, Deoniziak Jakub 5a, Orzełowska Justyna 5a, Solnica Kamil 5a, KadżajanWiśniewski Gerard 5c, Sroka Zuzanna 5c, Bożedajek Adrian 5d, Czwarnog Michalina 6a, Kosyl Michał 6a, Romańczuk Michał 6a, Kotowski Bartosz 6b, Glinkowska Natalia 6d
Każdy uczestnik konkursu prezentował dwa fragmenty utworów:
- indywidualnie wybrany przez siebie fragment prozy (czas prezentacji - do 2 minut)
- wylosowany fragment tekstu przygotowany przez komisję.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja zakwalifikowała do kolejnego, międzyszkolnego etapu konkursu Zuzannę Srokę z klasy 5c oraz Michała Kosyla z klasy 6a.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a wyróżnionym życzymy powodzenia w kolejnym etapie!!!


ZAMIAST W WANNĘ WODĘ LAĆ, POWINNIŚMY PRYSZNIC BRAĆ!
20.10.2016r.

Festiwal Nauki nie mógł się odbyć bez nas. 20.10 pojechaliśmy do I LO im. B. Prusa, aby wziąć udział w zajęciach "Woda, wszędzie woda, ani kropli wody do picia". Robiliśmy to, co najbardziej lubimy, uczyliśmy się przez działanie. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest woda dla życia naszej planety. Wiemy już, że nie wszyscy ludzie mają do niej swobodny dostęp, i że dlatego powinniśmy ją szanować. Przekonaliśmy się też, że niewiele wysiłku trzeba włożyć aby wodę oszczędzać. Zachęcamy wszystkich kolegów i koleżanki do oszczędzania wody hasłem : ZAMIAST W WANNĘ WODĘ LAĆ, POWINNIŚMY PRYSZNIC BRAĆ! GALERIA ZDJĘĆ

Tydzień kodowania
19.10.2016r.

W środę, 19 X 2016 podczas Tygodnia Kodowania #CodeWeekPL zostały zorganizowane dodatkowe zajęcia z programowania dla klasy III e szkoły podstawowej. Uczniowie wykazali się logicznym myśleniem przy tworzeniu kodu w programie Baltie. Przez zabawę uczestnicy zajęć uczyli się programowania. Zajęcia prowadziła nauczyciel informatyki Ewa Kowalczyk. Poniżej zdjęcia z zajęć. GALERIA ZDJĘĆ

Ciekawe wydarzenie w klasie Ic
19.10.2016r.

W ramach zapoznania się z pracą zawodową rodziców, odbyło się spotkanie z mamą naszego kolegi Janka. Mama Jaśka ciekawie nam opowiedziała o swojej pracy zawodowej w firmie przewozowej na stanowisku logistyka. Przy okazji poznaliśmy jakie są rodzaje transportu. Wiemy już, że przewóz towarów odbywa się wielkimi TIR- ami oraz co się przewozi szybko i bezpiecznie. Spotkanie było ciekawe i pouczające. Dowiedzieliśmy się też o tym, że aby dobrze wykonywać tę pracę trzeba dużo się uczyć i ukończyć studia. Również trzeba bardzo dobrze znać języki obce takie jak: język angielski, rosyjski i nawet niemiecki. Na koniec zadawaliśmy pytania oraz wręczając kwiaty podziękowaliśmy gościowi za przybycie. GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Edukacji Narodowej
13.10.2016r.

Dzień Edukacji Narodowej popularnie nazywany również Dniem Nauczyciela to święto, które obchodzimy co roku 14 października. Upamiętnia rocznicę powstania pierwszego w naszym kraju ministerstwa oświaty, czyli Komisji Edukacji Narodowej (KEN). Inicjatorem jej powstania był król Stanisław August Poniatowski. Święto oświaty i polskiego szkolnictwa wyższego zostało ustanowione w 1972 roku. Wówczas zgodnie z postanowieniami Karty Praw i Obowiązków Nauczyciela nosiło nazwę Dnia Nauczyciela. Obecna nazwa - Dzień Edukacji Narodowej funkcjonuje od 1982 roku.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych i zadowolenia z uczniów! - Samorząd Uczniowski GALERIA ZDJĘĆ

Przedstawienia klasowe
12.10.2016r.

Uczniowie kl. III c często przygotowują przedstawienia klasowe. Wszyscy chętnie w nich uczestniczą, przygotowując sobie odpowiednie do występu stroje. W taki właśnie sposób doskonalimy technikę czytania i poszerzamy swoje słownictwo. GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Chłopaka
5.10.2016r.

Dnia 5.10.2016 r. – z okazji Dnia Chłopaka odbyło się spotkanie klas pierwszych . Wybrani chłopcy – delegaci z każdej klasy, odpowiadali na zadane im zagadki. Najlepsi otrzymali słodkie nagrody. Dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego złożyły wszystkim Chłopakom życzenia i obdarowały słodkimi lizakami.
Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej dzieci z Samorządu Uczniowskiego złożyły życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz wręczyły własnoręcznie przygotowane papierowe bukieciki kwiatków.


Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych
3.10.2016r.

Czy wiecie ile lat panuje królowa brytyjska Elżbieta II? Jak nazywa się największe lotnisko w Londynie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znali uczestnicy konkursu wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Rozegrany on został 3 października w dwóch kategoriach wiekowych: klasy piąte i klasy szóste. A oto wyniki:
Klasy piąte - I miejsce - Justyna Orzełowska - klasa Va
II miejsce - Julia Hawryluk - klasa Vb
III miejsce - Zuzanna Sroka - klasa Vc
Klasy szóste - I miejsce - Karolina Harasim - klasa VI b
II miejsce - Maja Karczewska - klasa VI c
III miejsce - Michał Kosyl - klasa VI a
Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i szóstki z języka angielskiego. Na wiosnę odbędą się eliminacje do Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z tej tematyki. Liczymy na sukces naszych uczniów. Nauczyciele, którzy przygotowali ten konkurs: Zuzanna Polak i Milena Wielądek.


Dzień Chłopaka w Warszawie
3.10.2016r.

3 października 2016r. z okazji Dnia Chłopaka klasy IIa i IIb wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego, po którym oprowadziła nas przewodniczka. Mieliśmy okazję zajrzeć do strefy piłkarzy reprezentacji Polski. Byliśmy pod wrażeniem wielkości stadionu i trybun. Zwiedziliśmy szatnię naszych piłkarzy wraz z całym zapleczem stadionu. Przewodnik opowiedział nam dużo ciekawostek związanych z pobytem reprezentacji w tym miejscu i chętnie odpowiadał na wszystkie zadane przez nas pytania.
Po zwiedzaniu stadionu oddaliśmy się beztroskiej zabawie na największej w Warszawie sali zabaw „Digiloo”, po czym pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do domu.
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Chłopaka w Ic
30.09.2016r.

Młody czy „wyrośnięty” bądź zawsze uśmiechnięty... i tego uśmiechu było co niemiara. Dziewczynki zaprosiły kolegów do MŁYNKA. Wręczono chłopakom laurki, drobne podarunki i życzono...
W Dniu Chłopaka
wszystkim chłopcom,
wszystkiego co najlepsze:
mnóstwo radości,
zdrowia, szczęścia i pomyślności!
Oprócz zabawy rodzice zorganizowali słodki poczęstunek. To był bardzo udany dzień.
GALERIA ZDJĘĆ

Dzień Chłopaka w Warszawie
30.09.2016r.

Klasy 4a i 5d pod opieką p. Agnieszki Bączyk, p. Anny Gotowickiej-Lipińskiej oraz p. Agnieszki Chorłowskiej świętowały Dzień Chłopaka w Warszawie. Pierwszym punktem programu były lekcje w Muzeum Narodowym: Co mówią obrazy? oraz Podstawowe pojęcia języka sztuki. W programie była również wizyta w sali Jana Matejki. Monumentalność Bitwy pod Grunwaldem zawsze zdumiewa dzieci, które dotychczas widziały reprodukcję obrazu w podręczniku do historii.
Piękna pogoda sprawiła, że spacer Traktem Królewskim zaplanowany jako kolejny punkt programu był dla uczestników wycieczki wielką przyjemnością. Pomniki Mikołaja Kopernika i księcia Józefa Poniatowskiego, kościół Św. Krzyża z sercami wielu wybitnych Polaków: m. in. Fryderyka Chopina, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Władysława Sikorskiego, Władysława Reymonta zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. Na koniec Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta i chwila oddechu po wyczerpującym dla wszystkich spacerze.
GALERIA ZDJĘĆ

OKO W OKO Z ŻUBREM
29.09.2016r.

W tym dniu uczniowie kl. III c i III f z samego rana pojechali na wycieczkę do Puszczy Białowieskiej. Najpierw zatrzymaliśmy się w Grabarce - miejscu, gdzie od stu¬leci podążają prawosławni pielgrzymi, zanosząc tu swoje krzyże. Następnie udaliśmy się do Białowieży. Białowieża to puszcza, bagna i dzika przyroda. Mogliśmy tam podziwiać kilkusetletnie dęby królewskie i żubra – króla puszczy. W obszernych zagrodach można było zobaczyć też typowe zwierzęta Puszczy Białowieskiej: tarpany, żubronie, jelenie, sarny, łosie, dziki i wilki. Wszyscy daliśmy się oczarować białowieskiej puszczy. Była to cudna lekcja przyrody. Wycieczka zakończyła się ogniskiem z kiełbaskami. Późnym wieczorem pełni wrażeń wróciliśmy do Siedlec. GALERIA ZDJĘĆ

W Parku Przygód
28.09.2016r.

28 września uczniowie kl. III c pod opieką wychowawcy i mam udali się do Parku Przygody w Siedlcach. Dzieci świetnie bawiły się na trasie dostosowanej do ich wieku i na innych atrakcjach. Kilkugodzinny wypad z okazji Dnia Chłopca okazał się idealnym czasem na relaks i dobrą zabawę. Dzieci bardzo zadowolone wróciły do szkoły. Już nie mogą doczekać się kolejnej wizyty w Parku Przygody. GALERIA ZDJĘĆ

3f w Parku Rozrywki
27.09.2016r.We wtorek byliśmy w siedleckim Parku Rozrywki. W ten aktywny sposób uczciliśmy Dzień Chłopaka. Ale nie tylko chłopcy dobrze się bawili! Czasami było ciężko, ale wszyscy dzielnie próbowaliśmy pokonać trasę. W nagrodę za odwagę piekliśmy kiełbaski nad ogniskiem. Było naprawdę wesoło i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.


POMÓŻ I TY

Samorząd Uczniowski prowadzi akcję „POMÓŻ i TY”. Polega ona na sprzedaży „cegiełek” w formie pomocy naukowych do języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, matematyki i wielu innych przedmiotów szkolnych. Każda „cegiełka” jest sprzedawana po 5 zł. Im więcej ich sprzedamy, tym bardziej pomożemy chłopakowi choremu na porażenie mózgowe. Ma na imię Daniel i potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Jego koszt to około 20 000 zł. Dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie otwarcie drzwi dla Daniela do zewnętrznego świata. Przyłącz się do akcji! I TY też możesz pomóc! Akcja będzie trwać do listopada 2016.

XXXVI Rajd Nadbużański
22-23.09.2016r.

Wyjazdy szkolne to wspaniała okazja do poznawania ciekawych ludzi, miejsc i historii, a także do zacieśniania więzów przyjaźni. Korzystając z uroków jesiennych dni uczniowie klasy 6b wzięli udział w XXXVI Rajdzie Nadbużańskim. Zwiedziliśmy Muzeum Architektury Drewnianej w Nowej Suchej, poznaliśmy historię zamku w Liwie, weszliśmy na Górę Zamkową w Drohiczynie. Spacerując ścieżką przyrodniczo-leśną Rezerwatu Zabuże oglądaliśmy różne gatunki roślin objęte ochroną. Wieczorem wzięliśmy udział w konkursach przygotowanych przez organizatorów - plastycznym, krajoznawczym, piosenki turystycznej i sprawnościowym. Karolina Wójcik zajęła II miejsce w konkursie sprawnościowym i III miejsce w konkursie plastycznym. GALERIA ZDJĘĆ

Wycieczka do piekarni
21.09.2016r.

21 września 2016 r. uczniowie kl. III c i III d wraz ze swoimi paniami udali się do Piekarni PSS Społem w Siedlcach. Podczas tej wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć, jak wygląda piekarnia od środka. Uczniowie obserwowali pracę piekarzy i cukiernika oraz urządzeń służących do wyrobu chleba i ciasta, jak również zobaczyli piece, w których wypieka się pieczywo i ciasto. Zapoznali się z tradycyjnymi metodami pieczenia chleba na zakwasie i pracą piekarza. Jeden z Piekarzy bardzo szczegółowo omówił przebieg procesu technologicznego oraz asortyment wypiekanego pieczywa, poczynając od sporządzenia zakwasu, poprzez zarabianie i wyrabianie ciasta, jego rozrost aż po formowanie i pieczenie. W piekarni zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie, mile i przyjaźnie. Za możliwość zwiedzania, zdobytą wiedzę oraz degustację upieczonych bułeczek jesteśmy bardzo wdzięczni i gorąco dziękujemy. GALERIA ZDJĘĆ

Rowerowe zawody zręcznościowe
20.09.2016r.

W dniu 20.09.2016 r., w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbyły się rowerowe zawody zręcznościowe dla uczniów szkół podstawowych. Zadaniem zawodników było pokonanie toru przeszkód w jak najkrótszym czasie, popełniając jak najmniej błędów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Czarnocka VI a, Zofia Myślińska VI d, Szymon Mucha VI b, Michał Zaliwski VI c i Piotr Mróz VI b. Rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo emocjonująca. Julia Czarnocka zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej. GALERIA ZDJĘĆ

Ogólnopolska Szkółka Tańca i Dobrych Manier

Z wielką przyjemnością uczniowie kl. III c uczestniczyli w zajęciach pokazowych prowadzonych przez tancerzy Ogólnopolskiej Szkółki Tańca i Dobrych Manier z Warszawy. Dzieci chętnie powtarzały proste figury taneczne animowane przez nauczycieli tańca w rytm muzyki. Obejrzały też scenkę teatralną dotyczącą dobrych manier – „Zasady FAIR PLAY”. Jako element integracji na koniec zajęć dzieci mogły zatańczyć z nauczycielami. Rozbawieni wróciliśmy na kolejne zajęcia. GALERIA ZDJĘĆ

Narodowe czytanie
3.09.2016r.

W sobotę 3 września 2016 r. w całej Polsce miała miejsce piąta edycja akcji „Narodowe Czytanie” pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. Jako lekturę wybrano „Quo vadis” H. Sienkiewicza. Bieżący rok jest rokiem pisarza, mija także 120 lat od pierwszego książkowego ukazania się tej znanej na całym świecie powieści.
Nasza szkoła jako jedna spośród wielu instytucji została zaproszona do udziału w tym przedsięwzięciu. Wczesnym popołudniem, w miłych okolicznościach przyrody, przed Pałacem Ogińskich promowaliśmy czytelnictwo, prezentując przed siedlczanami fragment trudnej, lecz pięknej prozy autorstwa naszego patrona.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Msza Święta godz. 8.00
Po Mszy Św. około godz. 9.00:
Klasy I Szkoły Podstawowej – sala gimnastyczna gimnazjum.
Klasy I Gimnazjum – łącznik (na wprost wejścia).
Pozostałe klasy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum spotkanie z wychowawcą w wyznaczonych pracowniach.

Wykaz podręczników na rok szkolny 2016/2017

klasy 0-3
klasy 4-6