Program „B&N” czyli „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”

Głównym organizatorem jest Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Partnerzy strategiczni to: Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, Mazowiecki Kurator Oświaty i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych i rowerzystów na obszarze Mazowieckiego Garnizonu Policji. Program zawiera zbiór przedsięwzięć zmierzających do aktywizacji społeczności szkolnych i lokalnych, realizowanych poprzez działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w obszarach edukacji i promocji bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym.

VI Rajd Rowerowy Szlakiem Rezerwatów Przyrody
14.06.2016r.

14 czerwca 10 - osobowa drużyna z naszej szkoły wzięła udział w VI Rajdzie Rowerowym Szlakiem Rezerwatów Przyrody organizowanym przez PG nr 2 w Siedlcach. Celem imprezy jest popularyzacja turystyki rowerowej jako formy rekreacji i aktywnego wypoczynku, promocja walorów turystyczno-krajoznawczych Siedlec oraz okolic, poszerzenie wiedzy o najbliższych rezerwatach oraz utrwalanie zasad bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Trasa rajdu wiodła przez Wólkę Wołyniecką, Wólkę Wiśniewską do stawów przy Dworze Mościbrody. Trudy podróży zrekopensował nam piknik w Dworze Mościbrody. Dużo wrażeń dostarczyły uczestnikom zmagania w rowerowym torze przeszkód. Michał Nasiłowski z klasy VI d zajął w nim I miejsce. Gratulujemy.

Festyn rodzinny
10.06.2016r.

10 czerwca odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Mając na uwadze troskę o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego zaprosiliśmy policjantów z symulatorem jazdy motorowerem. Uczestnicy festynu mieli okazję doskonalić swoje umiejętności jazdy na symulatorze pod okiem aspiranta sztabowego Janusza Cabaja. Dzięki szkoleniom na symulatorze młodzież miała okazję w sposób bezpieczny podnieść swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Karta rowerowa
1.06.2016r.

Uczniowie klas piątych przez cały rok przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej. Na zajęciach technicznych uczyli się przepisów ruchu drogowego, poznawali tajniki pomocy przedmedycznej. Pierwszym etapem egzaminu był egzamin teoretyczny, który obejmował m. in. następujące zagadnienia: budowa roweru, znajomość znaków drogowych, pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowania, przepisy dotyczące rowerzystów, pierwsza pomoc. Test nie był łatwy, aby zdać należało uzyskać 80 % punktów. Drugi etap - praktyczny odbył się na odnowionym Miasteczku Ruchu Drogowego. Wszyscy, którzy do niego przystąpili wykazali się znakomitymi umiejętnościami jazdy na rowerze. Gratulujemy szczęśliwym posiadaczom karty rowerowej i życzymy im "szerokiej drogi".

„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”
27.04.2017r.

W dniu 27.04.2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie zrewitalizowanego Miasteczka Rowerowego dla dzieci przy ulicy Sobieskiego w Siedlcach. Z tej okazji został ogłoszony konkurs dla uczniów klas III szkoły podstawowej pod hasłem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Oliwia Księżopolska, Alvaro Nasiłowski i Patryk Soczewka. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego, zajmując I miejsce. Żałowały tylko, że nie mogły zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami w konkurencjach praktycznej jazdy rowerem na placu manewrowym, do czego były perfekcyjnie przygotowane. Serdeczne podziękowania należą się nauczycielom i rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu oraz za wsparcie i „trening na placu manewrowym” – nawet w czasie kapryśnej, deszczowej pogody. A uczniom oczywiście składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
24.04.2017r.

24 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 11 w Siedlcach odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Zofia Myślińska VI d, Julia Szarko V c, Szymon Mucha VI b i Marcin Błoński V b. W pierwszym etapie zmagań uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. W drugim etapie uczestnicy musieli wykazać się doskonałą jazdą na rowerach. Slalom, żmijka, przewiezienie przedmiotu - takie przeszkody musieli pokonać z jak najmniejszą liczbą potknięć, podczas zmagań na torze przeszkód. Jazda rowerem naszych uczniów była rewelacyjna i w rezultacie uplasowaliśmy się na pierwszym miejscu, awansując do etapu rejonowego. Uczniowie otrzymali nagrody, natomiast szkoła zdobyła okazały puchar. Drużynę do turnieju przygotowała p. Agnieszka Myrcha.


Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - szkolne eliminacje
31.03.2017r.

Do szkolnego etapu Turnieju BRwD zgłosiło się 37 uczniów z klas VI i V. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. W drugim etapie uczestnicy musieli wykazać się doskonałą jazdą na rowerach. Slalom, żmijka, przewiezienie przedmiotu - takie przeszkody musieli pokonać z jak najmniejszą liczbą potknięć, podczas rywalizacji na torze przeszkód. Zwycięzcami szkolnego etapu zostali: Czarnocka Julia VI a, Szarko Julia V c, Szymon Mucha VI b i Marcin Błoński V b. To oni będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych.

Bezpieczne ferie
9.02.2017r.

"Bezpiecznie ferie zimowe" to tytuł apelu przygotowanego przez klasę 3e pod kierunkiem wychowawczyni p. Karoliny Kotowskiej oraz p. Sylwii Rostek. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście z Komendy Miejskiej Policji: aspirant sztabowy Janusz Cabaj i aspirant Edyta Barycka, którzy obejrzeli inscenizację. Najmłodsi uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantami, o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym zachowaniu się w czasie zabaw zimowych. Pan aspirant sztabowy w szczególny sposób odniósł się do wagi używania odblasków po zmierzchu. Przypomniał uczniom jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe podczas poruszania się po drogach na ubraniach i plecakach.

JESTEŚ WIDOCZNY - JESTEŚ BEZPIECZNY
19.12.2016r.

W dniu 19 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny". Jej pomysłodawcami są Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu drogowego w Siedlcach. Przy organizacji współpracują również komendy policji i straży pożarnej. Akcja ma na celu wyrobić nawyk noszenia elementów odblaskowych.
Podczas spotkań z młodzieżą, funkcjonariusze policji omówili rodzaje zagrożeń na jakie są narażeni w codziennym życiu, i jak się przed nimi chronić. Pod okiem strażaków każdy z uczniów mógł sprawdzić swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy.
Uczniowie mieli również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując przygotowany tor rowerowy. Na koniec spotkania wszyscy dostali zestawy odblaskowe.


Dziecko - uczestnik ruchu drogowego
15.11.2016r.

W listopadzie odbył się szkolny etap konkursu „Dziecko – uczestnik ruchu drogowego”. Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz zapoznanie z zasadami zachowania się na drogach.
Prace indywidualne:
I miejsce- Maria Wilińska 4d
II miejsce- Marcin Błoński 5b
Wyróżnienie:
-Nikola Korporowicz 6c
Prace zbiorowe:
I miejsce Michał Nasiłowski, Nikola Borzęcka, Ewelina Kędziora, Adrian Klimiuk 6d
IImiejsce Zuzanna Wilińska, Zuzanna Stroka 5c
IIImiejsce Alan Kordecki, Bartłomiej Krasuski, Jakub Skorupka 4b
Wyróżnienia:
-Justyna Orzełowska, Nina Zalewska, Marcin Księżopolski, Nataniel Ossoliński 5a
-Diana Sałata, Marcelina Kołodziejczyk
Prace nagrodzone wzięły udział w drugim etapie konkursu, gdzie Maria Wilińska i Marcin Błoński zdobyli wyróżnienia.
Zorganizowana została wystawa wszystkich makiet, które wpłynęły na konkurs.


Rowerowe zawody zręcznościowe
20.09.2016r.

W dniu 20.09.2016 r., w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbyły się rowerowe zawody zręcznościowe dla uczniów szkół podstawowych. Zadaniem zawodników było pokonanie toru przeszkód w jak najkrótszym czasie, popełniając jak najmniej błędów. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Julia Czarnocka VI a, Zofia Myślińska VI d, Szymon Mucha VI b, Michał Zaliwski VI c i Piotr Mróz VI b. Rywalizacja pomiędzy drużynami była bardzo emocjonująca. Julia Czarnocka zajęła III miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Karta rowerowa
12.05.2016r.

Uczniowie klas piątych przez cały rok przygotowywali się do uzyskania karty rowerowej. Uczyli się na zajęciach technicznych przepisów ruchu drogowego, poznawali tajniki pomocy przedmedycznej. Pierwszym etapem zmagań był egzamin teoretyczny, który obejmował m. in. następujące zagadnienia: budowa roweru, znajomość znaków drogowych, pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowania, przepisy dotyczące rowerzystów, pierwsza pomoc. Test łatwy nie był, aby zdać należało uzyskać 80 % punktów. Drugi etap natomiast okazał się dla uczniów łatwy. Wszyscy, którzy do niego przystąpili świetnie dali sobie radę.

Bezpieczeństwo najmłodszych uczniów
12.05.2016r.

Wszyscy wiemy, że kamizelka odblaskowa powoduje, że jesteśmy widoczni już z daleka, co daje szansę na właściwą reakcję innych użytkowników drogi i uniknięcie wypadku. Bezpieczeństwo uczniów jest dla naszej szkoły priorytetem, dlatego na wycieczkach szkolnych wszystkie dzieci mają kamizelki.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
14.04.2016r.

14 kwietnia w Publicznym Gimnazjum nr 6 w Siedlcach odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Zofia Myślińska V d, Aleksandra Lemieszek VI b, Szymon Mucha V b i Michał Zaliwski V c. W pierwszym etapie zmagań uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. W drugim etapie uczestnicy musieli wykazać się doskonałą jazdą na rowerach. Slalom, żmijka, przewiezienie przedmiotu - takie przeszkody musieli pokonać z jak najmniejszą liczbą potknięć, podczas zmagań na torze przeszkód. Nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce. Uczniowie otrzymali nagrody, natomiast szkoła zdobyła okazały puchar. Drużynę do turnieju przygotowała p. Agnieszka Myrcha.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - szkolne eliminacje
31.03.2016r.

Do szkolnego etapu Turnieju BRwD zgłosiło się 20 uczniów z klas VI i V. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali test z zakresu wiedzy o ruchu drogowym. W drugim etapie uczestnicy musieli wykazać się doskonałą jazdą na rowerach. Slalom, żmijka, przewiezienie przedmiotu - takie przeszkody musieli pokonać z jak najmniejszą liczbą potknięć, podczas rywalizacji na torze przeszkód. Zwycięzcami szkolnego etapu zostali: Zofia Myślińska V d, Aleksandra Lemieszek VI b, Szymon Mucha V b i Michał Zaliwski V c. To oni będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach powiatowych.

Moje bezpieczne ferie - podsumowanie konkursu
29.02.2016r.

W dniu 29 lutego odbył się finał konkursu Moje bezpieczne ferie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III oraz klas IV – VI. Młodsze dzieci zaprezentowały swoją bogatą twórczość plastyczną na arkuszach A3 natomiast młodzież przygotowała prezentacje multimedialne oraz film na powyższy temat. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach asp. szt. Janusz Cabaj oraz mł. asp. Edyta Barycka, którzy również koordynowali projekt, a także wystąpili w roli sponsorów nagród. Wyłoniono trzy miejsca tj.: I miejsce zdobyła Amelia Tchórznicka z kl. I F, II miejsce zajęła Tatiana Szewczuk z kl. II E, III miejsce zajął Bogdan Kołodziejuk z kl. I F. Wyróżnieni w tej samej kategorii uczniowie to : Robert Karaś kl. I A, Izabela Tokarewicz kl. I A, Daniel Szarejko kl. I A oraz Szymon Sopiński kl. II E. W kategorii klas IV – VI: I miejsce zdobyła drużyna kl. V D za wspaniały film instruktażowy na temat bezpieczeństwa. Natomiast II miejsce ex aequo za prezentacje multimedialne odebrały: Weronika Chudek kl. VI B, Magdalena Budrecka kl. VI C i Zuzanna Rosińska kl. V C. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy oraz dziękujemy za szerokie zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa. Tym bardziej że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych – organizator Sylwia Rostek.

Rajd rowerowy
2.10.2015r.

2 października 10 - osobowa drużyna z naszej szkoły wzięła udział w IV Rajdzie Rowerowym Turystyczno-Integracyjnym organizowanym przez PG nr 1 w Siedlcach. W imprezie wzięli udział uczniowie siedleckich szkól gimnazjalnych i podstawowych. Uczestnicy bezpiecznie pokonali trasę z Siedlec do miejscowości Bale. Na terenie działki należącej do Koła Łowieckiego „Podlasie” i strzelnicy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego odbyło się spotkanie z myśliwymi i leśnikami. Młodzież wzięła udział w pokazie strzeleckim oraz w prelekcji dotyczącej życia leśnych zwierząt. Leśnik opowiedział o zwyczajach, korzyściach, zagrożeniach i szkodach jakie wyrządzają różne gatunki dzikich zwierząt mieszkających na terenie Polski. Poinformował również o konieczności dokarmiania dzikich zwierząt w trudnych dla nich okresach. Na zakończenie uczestnicy otrzymali drobne upominki. Wszyscy w doskonałych humorach wrócili do Siedlec.