Szkolna Kasa Oszczędności

Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Jego historia sięga jeszcze lat 20-tych ubiegłego wieku. Od pokoleń zachęcamy najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Obecnie to unikalne rozwiązanie w skali Europy, dostosowane do potrzeb polskich uczniów.

Dzięki udziale w programie uczniowie:

* nauczą się zarządzania finansami osobistymi,
* wyrobią w sobie nawyk świadomego oszczędzania,
* zdobędą wiedzę na temat oszczędzania i roli pieniądza we współczesnym świecie,
* nabędą praktyczne umiejętności z zakresu korzystania z usług bankowych.

Nowe SKO to:

* dedykowana oferta produktowa dla szkół, rad rodziców oraz praktyczna nauka obsługi konta bankowego dla uczniów poniżej 13 roku życia,
* komplet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli, uczniów i rodziców,
* bezpieczny, atrakcyjny graficznie, zrozumiały dla dzieci serwis bankowości internetowej.

Aktualnie w programie Szkolnych Kas Oszczędności uczestniczy blisko 2000 szkół z całego kraju. W SKO oszczędza obecnie ok. 150 tysięcy dzieci, a oferta edukacyjna dociera do ponad 400 tysięcy uczniów.

SKO jest aktywnie rozwijającym się programem o ogromnym potencjale edukacyjnym. Co roku, jego uczestnicy mają okazję zaprezentować swoje osiągnięcia i zmierzyć się w konkursach organizowanych przez PKO Bank Polski, których celem jest wyróżnienie szkół i nauczycieli, którzy aktywnie popularyzują idee związane z oszczędzaniem.