Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Przewodnicząca - Karolina Harasim VI b
Zastępcy - Justyna Sprycha VI b i Aleksandra Matejek VI b
Plastyk - Anna Charuta VI b

Opiekunowie SU:

– Zuzanna Polak
- Milena Wielądek

Plan pracy SU w roku szkolnym 2016/17

  OGŁOSZENIA SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO:


Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka Samorząd Uczniowski przygotował międzyklasowe wyścigi. Uczniowie skakali przez płotki, biegali z ringiem, przeciągali linę. Na koniec zabawy przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim chłopakom życzenia i wręczyli po słodkim lizaku.


Nasz patron


We wrześniu nowego roku szkolnego Samorząd Uczniowski klas I - III przygotował wystawę poświęconą patronowi naszej szkoły H. Sienkiewiczowi.


"1 z 10" dla klas IV-VI
Dnia 9 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w teleturnieju wiedzy ogólnej - JEDEN z DZIESIĘCIU.
W kategorii klas IV I miejsce wywalczył Wojtek Olichwiruk z klasy IVd, II miejsce Julia Pływacz z klasy IV d., a III Dawid Szatanek z klasy IV c.
W kategorii klas piątych : I miejsce Zuzanna Sroka z klasy Vc, II miejsce Oliwia Grzankowska z klasy V b, a trzecie Jakub Goławski z klasy Vd.
W kategorii klas szóstych I miejsce - Julia Banaś, II miejsce Aleksandra Biały - VI b, a trzecie Karolina Harasim - VI b.
Gratulujemy!

Wielkanoc
Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego klas I - III wręczyli nauczycielom własnoręcznie przygotowane kurczaczki z niespodzianką oraz złożyli świąteczne życzenia.
SUPER KLASA
Wyniki:
marzec
grudzień
listopad
październik


Pierwszy Dzień Wiosny klas I-III
Klasy I - III przywitały kalendarzową wiosnę na sportowo w kolorze zieleni. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili w ten pierwszy wiosenny dzień.

Pierwszy Dzień Wiosny
Dnia 21 marca powitaliśmy wiosnę na kolorowo. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawsze nakrycie głowy, a niektórzy uczniowie mogli poprowadzić tego dnia lekcje.
A oto wyniki konkursu - WIOSENNE NAKRYCIA GŁOWY:
I miejsce - Julia Hawryluk z klasy V B
II miejsce - Michał Omelaniuk z klasy IV C
III miejsce - Marysia Wilińska z klasy IV D
Gratulujemy!


Dzień KobietZ okazji Dnia Kobiet uczniowie klas I - III złożyli życzenia wszystkim paniom naszej szkoły oraz dziewczynkom. Panie zostały poczęstowane pysznymi cukierkami.


Podziękowania dla Zespołu Szkół nr 1 w Siedlcach za zorganizowanie zbiórki żywności na rzecz dzieci polskich ze LwowaPodziękowania wpłynęły od ks. Jana Nikiela proboszcza parafii Bazyliki Metropolitarnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obrządku Łacińskiego we Lwowie.


CHOINKA
Dnia 6 lutego cała społeczność szkolna wraz z Samorządem Uczniowskim bawiła się na zabawie karnawałowej. Wszyscy uczniowie przebrani w różne śmieszne, ciekawe stroje bawili się w takt muzyki razem z wodzirejem.
Po balu - czas pożegnać się z choinką. Przedstawiciele S. U. rozbierali ją z bombek i świecidełek. Choinko wróć do nas za rok.

Góra Grosza
W grudniu odbyło się podsumowanie akcji "Góra grosza". Klasy I - III uzbierały kwotę 1005,34 zł. na Domy Dziecka w całej Polsce. Również w grudniu odbyła się zbiórka żywności dla Rodaków we Lwowie. Uczniowie hojnie obdarowali Polaków na Ukrainie.


Koncert kolęd
Przed świętami Bożego Narodzenia odbył się koncert kolęd na którym wszystkie klasy wspaniale się zaprezentowały. Uczniowie śpiewali pastorałki przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Samorząd Uczniowski obdarował uczniów lizakami.
GALERIA ZDJĘĆ


Mikołajki
Dnia 6 grudnia 2016 r. uczniowie z klas I - III wzięli udział w mikołajkowych igrzyskach klas. Wszystkie klasy między sobą rywalizowały a na koniec odbyło się przeciąganie liny między uczniami a nauczycielami. W ten mikołajkowy dzień wszyscy świetnie się bawili.
GALERIA ZDJĘĆ


Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych
Z okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia został zorganizowany przez SU Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Oto wyniki:
I miejsce - ZUZANNA SROKA z klasy Vc
II miejsce - PIOTR FRANCZUK z klasy Va
III miejsce - KAROLINA HARASIM z klasy VIb
Laureaci otrzymali nagrody i dyplomy a także punkty do konkursu SUPER KLASA.
Organizacja i przeprowadzenie konkursu - Zuzanna Polak


Wróżby andrzejkowe
W dniu 29 listopada o godz. 15.30 SU organizuje wróżby andrzejkowe. Zapraszamy uczniów klas IV-VI na dobrą zabawę. Wstęp - 1 zł.


Konkurs wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych
W dniu 24 listopada o godzinie 14.35 z okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia Samorząd Uczniowski organizuje konkurs wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych. Zgłoszenia uczestników z klas piątych i szóstych przyjmuje p. Zuzanna Polak do dnia 21 listopada (poniedziałek).


PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH
Od dnia 28 września 2016 SU prowadzi akcję "Przywróćmy dzieciom uśmiech". Jest to pomoc Rodzinnym Domom Dziecka, której regulamin załączamy. Regulamin


Clean Up the World - Sprzątanie Świata 2016
W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: "Clean Up the World - Sprzątanie Świata 2016" zapraszamy ponownie do aktywnego uczestnictwa w VII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej na nowych zasadach, pod hasłem:
ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY - ATRAKCYJNE NAGRODY CZEKAJĄ.
Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.
Akcja trwa do 18 listopada 2016r.
Zacznijmy porządkowanie i sprzątanie świata od własnego biurka i otoczenia.
DZIĘKUJEMY ZA EKOLOGICZNĄ POSTAWĘ!
PAMIĘTAJ BĄDŹ EKO!


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH
Dnia 26 września w naszej szkole obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu uczniowie przychodzą do szkoły z plakietką w formie flagi kraju, którego język podoba nam się szczególnie. Uczniowie ci, zwolnieni będą z niezapowiedzianych kartkówek i z odpowiedzi ustnych.
Pamiętajcie, kto językami obcymi włada, może za granicą kupić nawet quada.
Ucz się języków ucz, a nie pączkami się w domu tucz!
Z tej również okazji, w dniu 3 października odbędzie się w naszej szkole teleturniej 1 z 12 na temat wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Jest to konkurs w języku angielskim. Biorą w nim udział przedstawiciele klas piątych i szóstych. Trzymajcie za nich kciuki!
KEEP YOUR FINGERS CROSSED!


POMÓŻ I TY
Samorząd Uczniowski prowadzi akcję „POMÓŻ i TY”. Polega ona na sprzedaży „cegiełek” w formie pomocy naukowych do języka polskiego, angielskiego, niemieckiego, matematyki i wielu innych przedmiotów szkolnych. Każda „cegiełka” jest sprzedawana po 5 zł. Im więcej ich sprzedamy, tym bardziej pomożemy chłopakowi choremu na porażenie mózgowe. Ma na imię Daniel i potrzebuje specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Jego koszt to około 20 000 zł. Dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie otwarcie drzwi dla Daniela do zewnętrznego świata. Przyłącz się do akcji! I TY też możesz pomóc! Akcja będzie trwać do listopada 2016.


SZCZĘŚLIWY NUMEREK
Regulamin


SUPER KLASA
Przez cały rok szkolny uczniowie klas 4 - 6 biorą udział w konkursach, które oceniane są w ramach rywalizacji o tytuł "SUPER KLASY".
Zasady konkursu Punktacja