Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2017/18

Lista dzieci przyjętych do świetlicy w roku szkolnym 2017/18 będzie wywieszona na tablicy ogłoszeń w dniu 13.06.2017 r.

Z wizytą w Miejskiej Bibliotece Publicznej
31.05.2017r.
31 maja dzieci ze świetlicy odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Zachwyciły nas piękne nowoczesne wnętrza, bogate zbiory i miła atmosfera. W czytelni regionalnej obejrzeliśmy ciekawą prezentację na temat Siedlec w czasach księżny Ogińskiej i dzisiaj. Pamiątkowe zdjęcie z panem Żeromskim na ławeczce będzie dla nas miłą pamiątką. GALERIA ZDJĘĆ

Kartka dla mamy
24.05.2017r.
24 maja 2017 r. z okazji zbliżającego się święta wszystkich mam, dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy nad najpiękniejszą laurką. Efektem ich pracy były kolorowe, zawierające piękne, wzruszające życzenia dla każdej z mam. Najpiękniejsze prace zostały ocenione przez jury i nagrodzone. GALERIA ZDJĘĆ

Studium drzewa
16.05.2017r.
16 maja br. odbyły się na naszej świetlicy zajęcia plastyczne w plenerze pt. ”Studium drzewa”. Dzieci obserwowały otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, a następnie miały za zadanie naszkicować cztery wybrane przez siebie drzewa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kształt korony, pień oraz charakterystyczne liście. Zastosowana technika plastyczna to szkice ołówkami o różnej twardości. GALERIA ZDJĘĆ

Sala edukacyjna OGNIK
20.04.2017r.
20 kwietnia 2017 roku w KM PSP Siedlce nastąpiło oficjalne otwarcie sali edukacyjnej dla dzieci "Ognik".
Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu jako specjalnie zaproszeni goście. Jako pierwsi oglądaliśmy prowadzone tam zajęcia i mogliśmy wziąć w nich udział.
Sala edukacyjna "Ognik" powstała w ramach rządowego programu "Bezpieczna +", który ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów, nie tylko w szkole, ale i poza nią.
Dzieci w sali tej mogły zobaczyć na własne oczy jak rozprzestrzenia się dym w realnych warunkach pożaru, jak działają czujki czadu i dymu, uczyli się jak prawidłowo wezwać służby ratownicze, a także mogły przymierzyć hełm strażacki, zobaczyć samochody i sprzęt pożarniczy oraz zjazd alarmowy strażaków po ześlizgu.
Z pewnością ta lekcja utkwi naszym uczniom na długo w pamięci i w razie kryzysowej sytuacji będą wiedziały jak powinny się zachować, aby bezpiecznie postępować w przypadku pożaru oraz innych tego typu niebezpieczeństw.

Pisanki wielkanocne
4.04.2017r.
Zbliża się Wielkanoc. W związku z nadchodzącymi świętami, dzieci na świetlicy wykonały pisanki wielkanocne. Nie były to jednak tradycyjne drapanki ani też kraszanki. Tym razem wypróbowaliśmy inną technikę- masę papierową. Dzieci od podstaw wykonały samodzielnie wszystkie czynności, związane z uformowaniem jajka, by po wyschnięciu masy udekorować swoje arcydzieła. GALERIA ZDJĘĆ

Szukanie Wiosny
28.03.2017r.
Ostatnie dni przyniosły nam oczekiwaną od dawna zmianę pogody. Zrobiło się cieplej, słoneczniej, a w powietrzu czuć, że wiosna zawitała do nas na dobre. W związku z tym, wyruszyliśmy na poszukiwania jej pierwszych oznak.
Podczas spaceru mogliśmy zaobserwować w pobliskich ogródkach wiosenne kwiaty, takie jak przebiśniegi, krokusy, przylaszczki oraz krzewy, takie jak forsycja, bez i wiele innych. W trakcie poszukiwań nasze uszy cieszył odgłos ptasich treli, które z radością ćwierkały, siedząc wysoko na gałęziach drzew.
Na koniec naszej wędrówki dzieci mogły swobodnie bawić się na szkolnym placu zabaw.

Sala zabaw Maluch
22.03.2017r.
22 marca 2017r. dzieci z naszej świetlicy radośnie spędziły czas w sali zabaw Maluch. Była to dodatkowa okazja, aby kształtować relacje rówieśnicze, umiejętności współdziałania w grupie, a także rozwijać i doskonalić sprawność ruchową, zręcznościową oraz orientację przestrzenną.
Nasz radosny pobyt wśród całej masy atrakcji upłynął nam niezwykle szybko. Z niecierpliwością czekamy na kolejny. :)

Pysznie i kolorowo, ale przede wszystkim zdrowo!
15.03.2017r.
15 marca 2017r. w naszej świetlicy było pysznie i kolorowo, ale przede wszystkim zdrowo! Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały witaminowe sałatki owocowe. Były jabłka, gruszki, winogrona, banany, kiwi, pomarańcze, a nawet ananas. Wszyscy mieliśmy soczyste minki podczas krojenia tych smakowitości. Była to również wspaniała okazja do omówienia znaczenia owoców w naszej diecie, jak również wykorzystania w praktyce zasad bezpieczeństwa podczas posługiwania się nożem. Sałatki skropiliśmy sokiem z cytryny oraz doprawiliśmy miodem i cynamonem.
Wszystkim wychowankom gratulujemy pierwszych sukcesów kulinarnych!

Rysowane wierszyki
10.01.2017r.
10.01.2017r. w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt. „Rysowane wierszyki”. Najładniejsze prace zostały nagrodzone.
I miejsce – Julia Wojdyna (kl. III f)
II miejsce – Patrycja Hryciuk (kl. III f )
III miejsce – Bogdan Kołodziejuk (kl. II a)
Wyróżnienia:
Małgorzata Wasikowska (kl. I d)
Wiktoria Siemińska (kl. III e)
Wiktor Dymowski (kl. II c)
Zwycięzcom i wyróżnionym – GRATULUJEMY !!!

Świetlicowe wypieki
21.12.2016r.
Grudzień to miesiąc magiczny… To przede wszystkim czas intensywnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. My również postanowiliśmy dobrze się do nich przygotować. Pierniki smakowały wybornie !!! GALERIA ZDJĘĆ

30.11.2016r.
Zgodnie z coroczną tradycją, w dniu św. Andrzeja, nasze dzieci wzięły udział w zabawach andrzejkowych. Wiele śmiechu i radości dostarczały nam wróżby i przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali, by dowiedzieć się jaka przyszłość ich czeka. Humory dopisały, a dzieci wspaniale się bawiły.
Warto pamiętać o tym, że przepowiednia zawsze może się spełnić. Wszystko zależy od nas samych :).